CES 2022 - Lenovo wprowadza nowe modele ThinkPad Z13 i Z16

Podczas trwających targów CES 2022, Lenovo ogłosiło nową serię laptopów ThinkPad nowym typie konstrukcji, który przełamuje schematy i  wprowadza nowe kolory oraz materiały do ​oferty laptopów biznesowych klasy premium.

Źródło: Lenovo

Źródło: Lenovo

Całkowicie nowe ThinkPad Z13 oraz  ThinkPad Z16 są zgodne z nową filozofią projektowania użytkowego, skierowaną do różnych odbiorców biznesowych. Jak komunikuje firma, nowy design odzwierciedla zmieniające się podejście do technologii, a także jej wpływu na środowisko i  pochodzenia podstawowych komponentów. O bardziej indywidualnym, nowym podejściu ma świadczyć nie tylko stylistyka z nowymi kolorami jak brąz i  arktyczna szarość, ale też zastosowane materiały, o bardziej zrównoważonym wpływie środowiskowym.

Wśród wykorzystanych materiałów znalazły się m.in. aluminium z recyklingu czy wegańska skóra. Zrównoważony rozwój przy projektowaniu ThinkPadów serii Z ma być widoczny także w innych elementach, jak opakowanie wykonane w 100% z nadających się do recyklingu i  kompostowania bambusa i  trzciny cukrowej oraz w zawierającym 75% materiałów pokonsumenckich (PCC) zasilaczu sieciowym.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Motorola ThinkPhone oferuje jedno rozwiązanie, które chciałbym zobaczyć w każdym smartfonie z Androidem
Źródło: Lenovo

Źródło: Lenovo

ThinkPad Z13 i  ThinkPad Z16 będą jednymi z pierwszych laptopów wyposażonych w najnowsze procesory AMD Ryzen PRO 6000 do urządzeń mobilnych wraz z układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Mają zapewniać potężne możliwości w zakresie zabezpieczenia w szerokim obszarze od chipa do chmury na komputerach z systemem Windows 11.

Lenovo i  AMD działają wspólnie, aby dostarczyć najnowocześniejsze projekty, usprawniając wszystkie aspekty systemu od krzemu po sprzęt aż po oprogramowanie. ThinkPad Z13 w połączeniu z ekskluzywnym procesorem AMD Ryzen 7 PRO 6860Z3 ma zapewniać jak najlepsze wrażenia podczas pracy zdalnej. Jak podaje producent, procesor jest tak zoptymalizowany, aby zapewnić płynną wydajność audio i  wideo, zmaksymalizować responsywność i  zapewnić niesamowitą żywotność baterii w aplikacjach takich jak Teams i  Zoom.

ThinkPad Z16 może zostać skonfigurowany z nową kartą graficzną AMD Radeon RX 6500M z inteligentnymi technologiami AMD, które mają zwiększać produktywność oraz umożliwiać tworzenie zaawansowanych treści i  cyfrową rozrywkę, np. granie w gry. Dodatkowo, w połączeniu z procesorami Ryzen, AMD Smart Shift Max oferuje natychmiastowy wzrost mocy zarówno dla CPU, jak i  GPU, a Smart Shift Eco pozwala na maksymalizację wydajności baterii.

Źródło: Lenovo

Źródło: Lenovo

Oba modele laptopów będą dostępne od maja 2022 roku. ThinkPad Z13 będzie można zakupić w cenie od 1549 USD (około 6300 zł), natomiast ThinkPad Z16 będzie dostępny w cenie od 2099 USD (około 8500 zł). Dokładne ceny i dostępność na polskim rynku poznamy wkrótce.

Źródło: Lenovo

Źródło: Lenovo


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: