CES 2022 - Sony dołącza do Apple! Oto pierwszy elektryczny SUV VIsion-S

Sony na targi CES 2022 przywiozło kolejny koncept samochodu elektrycznego. Tym razem mowa o produkcie, któremu dużo bliżej do modelu produkcyjnego. Czy na drogach pojawią się auta Sony?

Sony to kolejny gigant technologiczny po Apple, Samsungu, Xiaomi i Google, który intensywnie pracuje nad samochodem elektrycznym i jazdą autonomiczną. Na targi CES 2022 Japończycy przywieźli nowe pojazdy koncepcyjne Sony VISION-S. Są one efektem działań dwóch lat prac.

Sony VISION-S
Źródło: electrek.co

Sony VISION-S

Źródło: electrek.co

Sony na targach CES 2022 oficjalnie przekazało, że sprawdza możliwości komercyjnego wdrożenia swoich rozwiązań, które wykorzystano w VISION-S. Samochody są poligonem doświadczalnym dla systemów i czujników oferowanych przez japońskiego giganta.

Zobacz również:

  • PS5 Pro - data premiery, cena, specyfikacja, wygląd. Sprawdź, co już wiemy i co chcielibyśmy zobaczyć [22.03.2023]
  • Lidl: tanie narzędzia warsztatowe - aktualna oferta [19.04.2022]

Na prezentację samochodów poświęcono zaledwie kilka minut, ale pojazdy sprawia już wrażenie dopracowanych konstrukcji. Sony zaprezentowało dwie wersje nadwoziowe VISION-S, które pojawiły się na scenie.

Oba pojazdy korzystają z tego samego języka stylistycznego oraz podobnej platformy sprzętowej. Zostały nazwane jako VISION-S 01 (sedan) oraz VISION-S 02 (SUV).

Sony nie poświęciło czasu na przedstawienie specyfikacji technicznej pojazdu. Zamiast tego skupiono się na nowinkach technologicznych. W 2020 roku usłyszeliśmy o mocy 536 KM zapewnianej przez 2 silniki i napędzie przenoszonym na cztery koła.

Wewnątrz umieszczono deskę rozdzielczą składającą się z trzech dużych wyświetlaczy. Samochody posiadają po 40 czujników - 18 kamer, 18 radarów oraz cztery LiDARy.

Wiosną tego roku Sony otworzy spółkę Sony Mobility Inc. Zajmie się ona rozwojem projektu VISON-S. W dalszym ciągu nie wiemy czy pojazdy trafią na rynek. Na razie Sony wykorzystuje je do testowania podzespołów, które sprzedawane są innym producentom z sektora automotive.