CES 2023: Samsung Smart Home - jeden przycisk może stać się centrum dowodzenia w twoim domu

Żyjemy coraz szybciej, a co za tym idzie - musimy mieć coraz więcej rzeczy pod kontrolą. Technologia umożliwia nam korzystanie z innowacyjnych rozwiązań, ale także stałą kontrolę nad ich pracą. Sprawdziliśmy, co przedstawił Samsung podczas CES 2023.

Źródło: Samsung

Tegoroczne targi CES 2023 kryją wiele niespodzianek, które mogą okazać się wyjątkowo pomocne podczas codziennych, domowych obowiązków. Wśród nich nie sposób ominąć prezentacji marki Samsung - naszej uwadze nie umknęła kwestia Smart Home.

CES 2023: Samsung - pełna kontrola dzięki SmartThings

Smart Home nie jest de facto zupełną nowością, a to właśnie dzięki dekadom prac specjalistów - możemy mówić o wielofunkcyjności rozwiązania. Smart Home coraz częściej widać również w polskich domach, począwszy od najprostszych rozwiązań takich jak m.in. gniazdka lub żarówki, skończywszy na zaawansowanych systemach sterujących sprzętami. Dla wielu możliwość zdalnego sterowania ułatwia codzienne życie, a i pozbywa stresu. Samsung udowadnia, że sterowanie prostymi urządzeniami z poziomu mobilnej aplikacji odsłania wiele dotychczas nieosiągalnych możliwości.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!
  • CES 2023: W oko wpadła mi jedna z nowości od Roborock - ten robot ma duży potencjał
CES 2023: Samsung Smart Home - jeden przycisk może stać się centrum dowodzenia w twoim domu

Źródło: Samsung

Na tegorocznych targach CES 2023 przedstawiono wiele rozwiązań płynących z technologii SmartThings - w tym m.in. funkcji Home Monitor oraz Pet Care. Gdy mowa o urządzeniach, które szczególnie przykuły uwagę, nie sposób pominąć stacji sterowania. Samsung stawia na kompatybilność i jeszcze większą swobodę wobec łączności z urządzeniami - również tych, które pochodzą od marek partnerskich. Inteligentne centrum dowodzenia mieści się w małym, niepozornym sprzęcie. Jest on zdolny do podłączenia przeróżnych modeli, w tym termostatów, oświetlenia, gniazdek i nie tylko. Jedno kliknięcie pozwala na zmianę trybu pracy, jasności i wielu innych czynności w obrębie Smart Home. Pod uwagę wzięto również powiązanie rutynowych czynności ustawionych poprzez dedykowaną aplikację. Ideę stworzenia stacji SmartThings idealnie podsumował wiceprezes wykonawczy - Jaeyeon Jung:

Posiadanie inteligentnego domu nie powinno być skomplikowane ani drogie. Chcieliśmy więc stworzyć SmartThings Station jako proste, niezawodne i rozszerzalne centrum inteligentnego domu.

Stacja może reagować na trzy interakcje - krótkie, dłuższe oraz dwukrotne naciśnięcie, wszystko co stanie się potem, zależy wyłącznie od naszych ustawień w aplikacji. Urządzenie jest zdolne również m.in. do indukcyjnego ładowania bezprzewodowego.

Niestety na ten moment, premierę przewidziano wyłącznie w Korei oraz USA wraz z początkiem lutego 2023 roku. Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że takowy produkt zostanie wprowadzony również do Europy.

Sprawdź również: CES 2023: LG ThinQ UP i automatyczna aktualizacja sprzętów. Koniec z wymianą urządzeń na nowsze?

Źródło: Samsung


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: