CES: Asus szykuje "powyginany" tablet z technologią Atmel XSense

Firma Atmel zaprezentowała elastyczny dotykowy sensor XSense, który można umieścić na mocno zakrzywionych powierzchniach.

Atmel XSense to elastyczny dotykowy sensor, który stanowi bardzo cienka przezroczysta folia "uzbrojona" w styki elektryczne i umieszczana pomiędzy wyświetlaczem a chroniącą go powłoką. Dzięki swoim właściwościom w odróżnieniu od "zwykłych" sensorów może być więc instalowany na mocno zakrzywionych wyświetlaczach, elastycznych wyświetlaczach, a nawet na krawędziach, co otwiera ogromne możliwości w zakresie konstruowania urządzeń cechujących się niepowtarzalnym designem (patrz obrazek na górze).

O ile jednak rozwiązanie to zostało już zaprezentowane w kwietniu poprzedniego roku (patrz film), o tyle podczas trwających właśnie targów CES dowiedzieliśmy się, że firma Atmel zdobyła już pierwszego klienta, którym okazał się ASUS.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra będzie miał mocnego konkurenta! Asus ROG Phone 7 z oficjalną datą premiery

Tajwański producent poinformował, że zamierza skorzystać z nowej technologii w jednym z tabletów, który powinien pojawić się na rynku jeszcze w tym kwartale. Niestety nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na temat tego urządzenia. W każdym razie możemy być raczej pewni, że wkrótce za Asusem podążą także inni producenci i rozpocznie się nieunikniona wojna na coraz to ciekawsze, być może nawet elastyczne konstrukcje. Czekam na nie z niecierpliwością:)