CES: Atheros zmieni telefon komórkowy w punkt dostępowy sieci

Sieci bezprzewodowe zyskują sobie coraz większe grono zwolenników. Ich zaletą jest przede wszystkim prostota i wygoda. Firma Atheros chce jeszcze bardziej ułatwić ich tworzenie. Spółka pracuje właśnie nad technologią pozwalającą na modyfikacje telefonu komórkowego w taki sposób, by móc stworzyć z niego punkt dostępowy sieci bezprzewodowej.

Atheros poinformował o swoich planach na tegorocznym Consumer Electronics Show. Telefon komórkowy miałby działać na podobnej zasadzie co punkt dostępowy Wi-Fi czy Hot Spot. Pomiędzy komputerem PC a telefonem nawiązywane byłoby połączenie Wi-Fi, natomiast samo urządzenie łączyłoby się z Internetem za pomocą szerokopasmowego dostępu do Sieci (np. HSPA).

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Atheros, do tak stworzonej sieci będzie mogło się podłączyć do czterech użytkowników. Ma również zostać stworzone wsparcie dla protokołu sieci bezprzewodowej WPA2 (Wi-Fi Protected Access).

Greg Wood z Atheros stwierdził, że telefon wyposażony w podobną funkcję pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Przedstawiciel firmy nie chciał jednak zdradzić nazwy sprzętu oraz dokładnej daty jego premiery.

Zapraszamy również do zapoznania się z większą ilością informacji dotyczących Consumer Electronics Show 2009.