CES: Kazuo Hirai z Sony wymijająco o PlayStation 4

Na targach CES podczas konferencji Sony szef firmy, Kazuo Hirai, odpowiedział na pytanie związane z nadchodzącą konsolą PlayStation 4.

Podczas prowadzonej przez Kazuo Hirai konferencji oczywiście nie mogło obyć się bez pytania ze strony dziennikarza o konsolę PlayStation 4. Szef Sony niestety nie podał żadnych konkretów udzielając następującej wymijającej odpowiedzi:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak sprzedawała się przez lata konsola PlayStation 3. Oczywiście mamy tutaj też na uwadze interakcje, które może podejmować z PlayStation Vitą. Wszyscy fani gier, jak z pewnością również i ty wiecie, że nie będziemy rozmawiali o przyszłych technologiach zanim nie będziemy gotowi zaprezentować ich w wielkim stylu."

Mam nadzieję, że więcej na temat PS4 dowiemy się w czerwcu podczas targów E3 2013. Warto też dodać, że zdaniem analityków nowa generacja konsol (również Microsoft Xbox 720) powinna pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Sprzedaż Vity i NVIDIA Shield

Odpowiadając na dalsze pytania Kazuo Hirai przyznał również, że nie jest zbyt zadowolony ze sprzedaży konsoli PS Vita, która jego zdaniem osiągnęła "dolne rejony założeń". Jest jednak optymistą przypominając, że początkowo konsola PS3 też była krytykowana.

W odniesieniu do przenośnej konsoli NVIDIA Shield Hirai przyznał natomiast, że nie był aż tak bardzo zaskoczony jej prezentacją. Ostrzegł jednak przy tym NVIDIĘ, że przebić się na tym rynku jest naprawdę trudno.