CES: Kingston przedstawia pendrive'a o pojemności 1 TB! Jest bardzo szybki

Firma Kingston zaprezentowała pamięć USB o rekordowej pojemności pozwalającej na zmagazynowanie aż 1 TB danych. Co ważne, oferuje ona też możliwość transferu danych z ogromną prędkością.

W poprzednim roku firma Kingston przedstawiła dwie pamięci USB z linii HyperX cechujące się ogromną pojemnością wynoszącą 64 GB i 256 GB. Podczas trwających właśnie targów CES 2013 pochwaliła się jednak pendrive'em DataTraveler HyperX Predator 3.0, który w porównaniu do nich oferuje możliwość zmagazynowania aż 1 TB danych.

Ogromna pojemność to jednak nie jedyne pozytywne cechy urządzenia. Komunikuje się ono bowiem z komputerem za pomocą interfejsu USB 3.0 i pozwala na transfer danych z zawrotnymi prędkościami: zapis może się odbywać z prędkością 160 MB/s (USB 2.0 - 30 MB/s), natomiast odczyt z prędkością 240 MB/s (USB 2.0 - 30 MB/s). Warto też wspomnieć o metalowej obudowie o wymiarach 72 mm x 26,94 mm x 21 mm, która po rozsunięciu osłania wtyczkę USB.

Producent objął urządzenie 5-letnią gwarancją. Dostępne ono jest także w mniejszej 512-gigabajtowej wersji, która powinna być wkrótce dostępna na rynku. Topowy terabajtowy model trafi do sprzedaży pod koniec tego kwartału.

Cena? No cóż, za mniejszą wersję trzeba zapłacić aż 1750 USD...

Specyfikacja urządzenia (plik PDF).


Zobacz również