CES: Lenovo prezentuje nowe urządzenia z Windows 8

Na targach CES 2013 swoje pieć minut ma firma Lenovo, która zaprezentowała kilka ciekawych urządzeń z Windows 8 na pokładzie. Lenovo Erazer, IdeaPad, ThinkPad to tylko przykłady.

Zacznijmy od ultrabooków, a konkretnie modeli IdeaPad z serii U oraz Z. Ekrany tych cieniutkich (18mm!) maszyn posiadają mogą być obsługiwane poprzez dotyk dziesięciu palców na raz. Co więcej, powrót ze stanu wstrzymania do działania zajmuje im zaledwie sekundę - dzięki opcji Instant Resume. Pod obudową znajdziemy procesory Intel Core i5 oraz i7, a także układy graficzne NVIDIA GeForce ze wsparciem dla DirectX 11. Instalowany fabrycznie system to oczywiście Windows 8.

Lenovo U

Lenovo U

O ile IdeaPady są dośc uniwersalne, to modele laptopów ThinkPad Edge E431 (14") i Edge E531 (15,6") powstały pod kątem wykorzystania w biznesie. Tu również znajdziemy "ósemkę", napędzaną procesorem Intel Core i7, a dodatkowo możliwe będzie wykorzystywanie aż 16 GB pamięci RAM.

ThkinPad

ThkinPad

Wart uwagi jest także komputer dla graczy oraz osób używających wymagających aplikacji graficznych - Lenovo Erazer X700. Przede wszystkim zwraca uwagę efektowna obudowa, podświetlana niebieskimi diodami LED oraz z efektownymi drzwiczkami z przodu. W środku znajduje się procesor Intel Core i7 3930K, miejsce na 16 GB RAM DDR3, dysk 2 TB (lub dwa dyski po 1 TB każdy) oraz karta graficzna. Jaka? To już wybór nabywcy. Może zdecydować się na Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 8950.

lenovo-erazer-x700

lenovo-erazer-x700

A teraz coś zupełnie z innej beczki. Jako, że nie ma jeszcze polskiego słowa na tego typu urządzenie, pozwolę sobie nazwać je "stołotabletem", co chyba najtrafniej oddaje jego charakter. Najważniejsze jest w nim to, ze może korzystać z niego kilku użytkowników jednocześnie, nie wchodząc sobie w drogę. Nazywa się The Table PC. Choć na zdjęciu wygląda jak zwykły tablet, to w rzeczywistości ekran ma przekątną 27-cali. Wykorzystuje do działania 8 GB RAM, a całośc napędza procesor Core i7. Cena to niecałe 1700 USD, czyli ok. 5 300 PLN.

The Table PC

The Table PC

IdeaCentre A730 to z kolei "all-in-one". W sprzedaży znajdzie się z dwoma wariantami monitora - Quad HD (2560x1440) lub Full HD (1920x1080). Oba o przekątnej 27-cali. Podobną propozycją jest Lenovo C540 AIO z 23-calowym ekranem dotykowym.

Lenovoideacentre

Lenovoideacentre

Ostatnia warta wzmianki rzecz to Lenovo ThinkPad X1 Helix. Podobnie jak tablety Asus Transformer , mamy tu tablet mogący szybko zmienić się w laptopa. Zdaniem producenta jest to aktualnie najcieńszy tablet na rynku uzywający procesora Core i3. W trybie tabletu bateria wystarcza na 5 godzin pracy, po zadokowaniu może działać dwa razy dłużej. Nie jest tani - sugerowana cena to ok. 1500 USD.

Helix

Helix


Zobacz również