CES: Nowy Asus Eee PC z wysuwaną baterią

Podczas targów CES 2010 firma Asus zaprezentowała nowy model Eee PC, który oferuje możliwość swobodnej wymiany specjalnej płaskiej baterii. Obok netbooka pojawił się również nowy model laptopa N90 z ekranem o przekątnej 18,4 cali i procesorem Core i5 lub Core i7 do wyboru.

PC World Testy - netbooki

CES: Nowy Asus Eee PC z wysuwaną baterią

Netbook Eee PC 1008P

Netbook Eee PC 1008P oferuje 10,1 calowy ekran podświetlany diodą LED, mikroprocesorem Atom N450 (Pine Trail) oraz system operacyjny Windows 7 Starter. Za stylistykę laptopa odpowiadał Karim Rashid, wielokrotnie nagradzany projektant dóbr luksusowych oraz wnętrz restauracji i hoteli.

Nowością w Netbook Eee PC 1008P jest zastosowanie innowacyjnego modelu płaskiej baterii, którą można błyskawicznie wymienić i w ten sposób przedłużyć działanie urządzenia. Asus poinformował, że dodatkowe baterie będzie można dokupić oddzielnie od zestawu oryginalnego z netbookiem. Warto dodać, że Asus nie podał do informacji o typie baterii. Firma zapowiedziała jedynie, że wystarczy ona na sześć godzin pracy.

CES: Nowy Asus Eee PC z wysuwaną baterią

N90

Netbook Eee PC 1008P dodatkowo posiada 1GB pamięci DDR2, dysk o pojemności 250GB, wbudowany moduł WiFi, 802.11n i Bluetooth 2.1 oraz opcjonalnie połączenie 3G lub WiMax.

N90 - widescreen w laptopie

Drugim z ciekawych laptopów Asusa przedstawionym na CES jest N90 Bang & Olufsen. Urządzenie posiada ekran o przekątnej 18,4 cali oferujący rozdzielczość maksymalną 1920 na 1080 pikseli.

Ciekawostką jest, że ekran posiada wbudowane głośniki, które nieco go poszerzają. Efekt jest taki, że połowa laptopa odpowiadająca za obraz jest nieco większa niż klawiatura oraz właściwa część komputera. To rzadko spotykany widok wśród urządzeń mobilnych.

Warto dodać, że mniejsza wersja N90, czyli N60, oferuje 16-calowy ekran o rozdzielczości maksymalnej 1366 na 768 pikseli.

N90 dostępny jest w kilku konfiguracjach, w tym również z procesorami Intel Core i7 lub Core i5. Urządzenie można również zakupić w wersji z nawet 12GB pamięci DDR3 oraz dwoma dyskami twardymi 1,28TB. Wśród dodatkowego wyposażenia znajduje się m.in. napęd Blu-ray Combo lub DVD Super Multi do wyboru i kamera internetowa 2MP. Oferowane systemy to 64-bitowy Windows 7 Ultimate, Professional lub Home Premium OS.

Niestety Aus nie podał żadnych szczegółów związanych z dostępnością oraz ceną laptopa N90.