CES: Polaroid PIC-1000 - fotografia błyskawiczna powraca!

Firma Polaroid zaprezentowała prototyp nowego aparatu fotograficznego pozwalającego na uzyskanie zdjęcia w chwilę po jego wykonaniu. Urządzenie nosi oznaczenie PIC-1000.

Polaroid PIC-1000

Testy PC Worlda - fotografia cyfrowa

CES: Polaroid PIC-1000 - fotografia błyskawiczna powraca!

Polaroid PIC-1000

Polaroid to rodzaj aparatu fotograficznego, który pozwalał na uzyskanie zdjęcia w chwilę po jego wykonaniu. Niestety pojawienie się cyfrowych aparatów fotograficznych spowodowało, że firma Polaroid Corporation (o czym poinformowała w 2008 roku) zmuszona była do zaprzestania produkcji filmów oraz aparatów wspierających technologię natychmiastowej fotografii analogowej. Na szczęście dla fanów tego sprzętu, powraca on na rynek.

Firma Polaroid zaprezentowała na targach CES prototypowy aparat noszący oznaczenie PIC-1000. Przeznaczony on jest do współpracy z filmami Polaroid 1000 Instant, których produkcją zajmie się grupa "The Impossible Project". Niestety póki co podano niewiele szczegółów na temat urządzenia. Wiadomo jedynie, że że będzie ono dostępne w kilku wersjach kolorystycznych (w przypadku jednej z nich obudowa będzie imitować drewno) oraz oferowało samowyzwalacz i funkcję redukcji efektu czerwonych oczu.

PIC-1000 powinien pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Jego przewidywana cena to około 100 USD.

Warto na koniec dodać, że nową twarzą Polaroida została Lady GaGa. Zainteresowane osoby zapraszamy do obejrzenia filmu z konferencji prasowej amerykańskiej firmy: