CES: Polaroid PIC-1000 - fotografia błyskawiczna powraca!

Firma Polaroid zaprezentowała prototyp nowego aparatu fotograficznego pozwalającego na uzyskanie zdjęcia w chwilę po jego wykonaniu. Urządzenie nosi oznaczenie PIC-1000.

Polaroid PIC-1000

Testy PC Worlda - fotografia cyfrowa

CES: Polaroid PIC-1000 - fotografia błyskawiczna powraca!

Polaroid PIC-1000

Polaroid to rodzaj aparatu fotograficznego, który pozwalał na uzyskanie zdjęcia w chwilę po jego wykonaniu. Niestety pojawienie się cyfrowych aparatów fotograficznych spowodowało, że firma Polaroid Corporation (o czym poinformowała w 2008 roku) zmuszona była do zaprzestania produkcji filmów oraz aparatów wspierających technologię natychmiastowej fotografii analogowej. Na szczęście dla fanów tego sprzętu, powraca on na rynek.

Zobacz również:

  • Najlepsze aparaty natychmiastowe - ranking 2021
  • Recenzja: Polaroid Now

Firma Polaroid zaprezentowała na targach CES prototypowy aparat noszący oznaczenie PIC-1000. Przeznaczony on jest do współpracy z filmami Polaroid 1000 Instant, których produkcją zajmie się grupa "The Impossible Project". Niestety póki co podano niewiele szczegółów na temat urządzenia. Wiadomo jedynie, że że będzie ono dostępne w kilku wersjach kolorystycznych (w przypadku jednej z nich obudowa będzie imitować drewno) oraz oferowało samowyzwalacz i funkcję redukcji efektu czerwonych oczu.

PIC-1000 powinien pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Jego przewidywana cena to około 100 USD.

Warto na koniec dodać, że nową twarzą Polaroida została Lady GaGa. Zainteresowane osoby zapraszamy do obejrzenia filmu z konferencji prasowej amerykańskiej firmy: