CES: Xperia Z i Xperia ZL - nowe flagowe smartfony Sony

Firma Sony zaprezentowała dwa nowe smartfony - modele Xperia Z i Xperia ZL. Oba wyposażone zostały w duże 5-calowe ekrany Full HD oraz szybkie czterordzeniowe procesory pracujące z zegarem 2 GHz.

Przecieki o najnowszych flagowych smartfonach firmy Sony pojawiały się już od jakiegoś czasu. Podczas targów CES nareszcie otrzymaliśmy możliwość zapoznania się z ich możliwościami.

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z korzysta z czterordzeniowego procesora Snapdragon S4 Pro 2 GHz, układu graficznego Adreno 320, 2 GB pamięci RAM oraz pamięci 16 GB flash. W jego obudowie zamknięto duży 5-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080 pikseli) wspomagany technologią Mobile Bravia 2 Engine oraz 13-megapikselowy aparat (sensor Exmor RS), który pozwala na rejestrację filmów 1080p oraz oferuje wsparcie dla techniki HDR.

Smartfon w zakresie łączności obsługuje następujące technologię: LTE, HSPA+, Wi-Fi, Bluetooth, GPS i NFC. Pozwala też na skorzystanie ze slotu kart pamięci microSD i pracuje pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean (Sony obiecało szybką aktualizację do wersji 4.2). Powinien ponadto przypaść do gustu osobom szukającym urządzenia odpornego na działanie pyłu i wodoszczelnego. Gwarantuje to certyfikat IP57.

Niestety urządzenie posiada niewymienialny akumulator o pojemności 2 330 mAh.

Sony Xperia ZL

Sony Xperia ZL cechuje się praktycznie identycznymi parametrami jak poprzednik oraz bardzo zbliżonym designem, który jednak różni się pewnymi elementami: posiada inaczej rozmieszczone aparaty oraz jest cieńszy. Kolejne różnice to mniejsza waga i brak certyfikatu IP57.

Dostępność i ceny

Niestety cen smartfonów nie podano. Wiadomo natomiast, że powinny one trafić do sprzedaży w marcu.


Zobacz również