CES: nowe mobilne procesory AMD

Firma AMD zaprezentuje na targach CES nowe mobilne procesory. Wśród nich znajdą się również modele oferujące do dyspozycji użytkowników moc czterech rdzeni.

Testy PC Worlda - procesory

Nowe układy będą oferowały od dwóch do czterech rdzeni i, jak twierdzi rzecznik AMD, Steve Howard, "osiągały wyższy poziom integracji, co powinno zaowocować wydłużeniem czasu pracy notebooków na baterii".

Procesory pojawią się jako część przeznaczonej dla laptopów platformy Danube oraz platformy Nile, z której korzystają ultracienkie notebooki. Pierwsze urządzenia pracujące pod ich kontrolą powinny trafić na rynek w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [27.09.2021]

Układy będą produkowane w oparciu o 45-nanometrowy proces technologiczny. Modele stanowiące część platformy Nile mają się przyczynić do wydłużenia czasu pracy ultracienkich notebooków nawet o dwie godziny.

Nowe układy AMD zostaną zaprezentowane jutro na targach CES, czyli w tym samym dniu, w którym Intel oficjalnie przedstawi swoje 32-nanometrowe procesory Arrandale (laptopy) i Clarkdale (desktopy). Warto przypomnieć, że są one wyposażone w zintegrowane układy graficzne.