CES: nowości dla domu od Logitecha

Firma Logitech zaprezentowała szereg nowych urządzeń przeznaczonych dla miłośników domowej elektroniki użytkowej. Wśród nich znalazły się nowe zestawy głośników, systemy audio i urządzenia zdalnego sterowania komputerowymi multimediami.

Bezprzewodowa klawiatura diNovo Mini, skierowana jest do wszystkich tych, którzy komputer podłączają do telewizora. Jej cechy charakterystyczne, oprócz małych rozmiarów to podświetlane klawisze i touchpad. Urządzenie komunikuje się radiowo z odbiornikiem USB umieszczonym w odpowiednim gnieździe komputera. Maksymalna odległość od odbiornika to około 10 metrów. DiNovo Mini na rynku pojawi się pod koniec lutego w cenie około 150 dolarów.

Kolejnym urządzeniem sterującym zaprezentowanym przez Logitecha jest uniwersalny pilot zdalnego sterowania Harmony One, obsługujący ponad 5000 różnych urządzeń i według zapewnień producenta mogący zastąpić nawet 15 innych pilotów. Jego cena to 250 dolarów.

Miłośnicy filmów i muzyki mogą zainteresować się nowym zestawem dźwiękowym Logitecha - Z Cinema. Producent twierdzi, że zapewnia on uczucie obcowania z dźwiękiem przestrzennym bez potrzeby instalowania tylnich głośników. Ten 180 watowy zestaw składa się z 8-calowego subwoofera i dwóch głośników satelickich. Do komputera podłącza się przez interfejs USB, z pominięciem karty dźwiękowej. Cena Z Cinema wynosi 300 dolarów.

Inna propozycją dla melomanów jest system Squeezebox, który korzystając z domowej sieci WLAN pomaga w przesyłaniu dźwięków po całym domu. Użytkownicy mogą słuchać różnych utworów w różnych częściach domu lub zdecydować się na strumieniowanie tej samej piosenki do każdego z odbiorników. Pilot wyposażony jest w kółko nawigacyjne i 2,4 calowy wyświetlacz LCD. Jednostka centralna, dostępna już od stycznia tego roku kosztuje 400 dolarów, każdy dodatkowy odbiornik - 150.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, na którym prezentujemy opisane produkty. Zobacz film: CES: nowości dla domu od Logitecha.