CES-owe nowości LG i Toshiby

Koncerny LG oraz Toshiba zaprezentują na rozpoczynających się dziś w nocy targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas cyfrowe magntowidy, wyposażone również w obsługę nośników DVD nowej generacji - w przypadku LG będą to krążki Blu-Ray, zaś w przypadku Toshiby - nośniki AOD.

LG Electronics pokaże urządzenie o nazwie LG-XBG420 - cyfrowy magnetowid wysokiej rozdzielczości, z wbudowanym twardym dyskiem o pojemności 200 GB oraz napędem, odczytującym dane z krążków zapisanych w standardzie Blu-Ray (potencjalny następca formatu DVD). Urządzenie wyposażone jest w złącza IEEE1394 oraz DVI (Digital Video Interface), a także dwa tunery - obsługujące standard NTSC oraz ATSC. LG-XBG420 trafi na rynek jeszcze w tym roku, zaś jego cena nie powinna przekroczyć 3 tys. USD.

Cyfrowy magnetowid z napędem HD-DVD Toshiby

Cyfrowy magnetowid z napędem HD-DVD Toshiby

Zaprezentowanie podobnego urządzenia, z tym, że pracującego w konkurencyjnym dla Blu-Ray standardzie AOD (Advanced Optical Disc), zapowiedział również koncern Toshiba. Co ciekawe, czytnik krążków AOD zastosowany w tym urządzeniu wyposażony zostanie w zaprezentowaną niedawno głowicę, dysponującą zarówno czerwonym, jak i niebieskim laserem (co umożliwia odczytywanie zarówno standardowych krążków DVD, jak i dysków zapisanych w formacie AOD).

Nie poinformowano na razie, kiedy urządzenie to trafi do sklepów - Midori Suzuki, rzeczniczka koncernu powiedziała, ze termin podany zostanie dopiero po ostatecznym zatwierdzeniu specyfikacji AOD 1.0.


Zobacz również