CES: rewolucyjny "papierowy" tablet PaperTab. Czy tak będą wyglądały tablety przyszłości?

PaperTab to bardzo interesujący prototypowy tablet (?), który został zaprezentowany podczas targów CES. Urządzenie jest naprawdę bardzo zaskakujące...

PaperTab opracowali naukowcy z Queen's University oraz firmy Plastic Logic i Intel. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o technologię E-ink i w odróżnieniu od obecnie znanych tabletów wyświetlających kilka aplikacji na ekranie składa się z 10 lub więcej elastycznych 10,7-calowych ekranów przypominających błyszczącą kartkę papieru pokrytą laminatem. Każda z nich podłączona jest kablem do komputera wyposażonego z procesor Intel Core i5 i odpowiada innej aplikacji lub oknu.

Czytając gazetę możemy przewracać kartki np. poprzez zgięcie rogu ekranu. "Papertaby" śledzą cały czas położenie pomiędzy sobą oraz użytkownikiem. Pozwalają też na interakcję między sobą: np. kładąc jeden obok drugiego możemy rozszerzyć obraz na obydwa, natomiast aby przesłać dane wystarczy dotknięcie. Zresztą najlepiej przybliży Wam działanie tego zaskakującego rozwiązania poniższy film:

Co sądzicie o tym projekcie? Jest idiotyczny, czy też ma spore możliwości?


Zobacz również