CES: szkło Gorilla Glass 3 w akcji. Czy będzie chroniło ekran iPhone'a 5S/6?

Firma Corning zaprezentowała trzecią generację szkła Gorilla Glass. W porównaniu do poprzedniej cechuje się ona znacznie większą wytrzymałością.

Przenośne urządzenia takie jak smartfony często narażone są na różne uszkodzenia np. w wyniku upadku, lub uderzenia. Elementem bardzo podatnym na tego typu zdarzenia jest wyświetlacz. Aby go chronić stosuje się więc specjalne ochronne szkła. Chyba najbardziej znanym dostawcą tego typu rozwiązań jest firma Corning, której hartowane szkła Gorilla Glass dbają o bezpieczeństwo ekranów urządzeń najbardziej znanych marek.

Podczas obecnie trwających targów CES firma zaprezentowała trzecią już generację swoich szkieł - Gorilla Glass 3 - która w odróżnieniu od poprzedniej (co interesujące, została ona zaprezentowana podczas targów CES 2012) cechować ma się 3-krotnie większą odpornością na uszkodzenia zapewnianą przez technologię o nazwie Native Damage Resistance (NDR)). Producent wspomina też o mniejszej o 40% widoczności powstałych zarysowań.

Na potwierdzenie swoich deklaracji Corning przygotował prezentację, podczas której szkła różnych firm "katowane" były metalową kulą uderzającą w nie z odpowiednią siłą. Oczywiście okazało się, że zwycięzcą jest tutaj Gorilla Glass 3, co możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Trafi do iPhone'a?

Szkło Gorilla Glass 3 powinno być powszechnie dostępne pod koniec tego kwartału. Być może więc Apple zdecyduje się je wykorzystać w iPhone'ie 5S (albo iPhone'ie 6), który według ostatnich spekulacji może pojawić się na rynku już w czerwcu.