CES: "trójwymiarowy" laptop i dwuekranowy netbook od MSI

W czwartek rozpoczynają się targi International Consumer Electronics Show. Firma Micro-Star International (MSI) planuje zaprezentować na nich kilka interesujących urządzeń takich jak netbook wyposażony w dwa dotykowe ekrany, laptop pozwalający na wyświetlanie obrazu 3D oraz bezprzewodowa ładowarka.

Testy PC Worlda - komputery przenośne

Na targach CES z pewnością będzie można zapoznać się z wieloma bardzo interesującymi produktami. Z pewnością będzie tak w przypadku firmy MSI, która zaprezentuje kilka takich rozwiązań.

Pierwszym z nich będzie netbook wyposażony w dwa dotykowe wyświetlacze LCD - jeden przeznaczony do "komputerowych" zastosowań, natomiast drugi ma z powodzeniem służyć do czytania elektronicznych książek. Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą procesora Intel Atom oraz najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 7. Za składowanie danych ma być natomiast odpowiedzialny dysk typu SSD.

Kolejna interesująca propozycją tajwańskiej firmy to 15,6-calowy laptop korzystający z technologii Nvidia 3D Vision. Dzięki temu urządzenie, podobnie jak np. opisywany przez nas w listopadzie model ASUS G51J 3D, będzie pozwalało użytkownikowi na cieszenie wzroku trójwymiarowym obrazem HD (oczywiście po skorzystaniu ze specjalnych okularów).

MSI planuje ponadto przedstawić bezprzewodową ładowarkę dla laptopów. Aby naładować ich baterię wystarczy je po prostu położyć na specjalnej podkładce - proces ładowania rozpocznie się automatycznie.

Targi CES (Las Vegas) mają trwać od 7 do 10 stycznia. Zobacz zapowiadający je materiał wideo.