CES: zombie wyrzucone z imprezy

Do dosyć niecodziennej sytuacji doszło na tegorocznym Consumer Electronics Show (CES). Z imprezy odbywającej się w Stanach Zjednoczonych wyrzucono grupę... szwendających się zombie. Byli to oczywiście odpowiednio ucharakteryzowani protestujący.

Na sprawę natknął się jeden z naszych kolegów pracujący w amerykańskim wersji serwisu PC World. Gdy wchodził on na targi CES zauważył grupę młodych ludzi przebranych za zombie. Osoby te miały również na głowie tekturowe imitacje telewizorów z nadrukowanymi logo najbardziej znanych producentów (JVC, Philips oraz kilku innych). Organizatorzy spytani o to kim są niecodzienni goście, nie chcieli komentować tej sprawy.

Osoby przebrane za zombie były nieco bardziej rozmowne. Okazało się, że są to protestujący którzy nie zostali wpuszczeni na Consumer Electronics Show. Na imprezie postanowili oni wyrazić swoje niezadowolenie z obecnej polityki ochrony środowiska jaką prezentują najwięksi producenci telewizorów. W głównej mierze chodzi o niewywiązywanie się ze zbiórki starego sprzętu przez co proces recyklingu nie może być prowadzony w odpowiedniej skali.

Zobacz także:

Badania CEA: wciąż liczy się niska cena, nie ekologia

Zmiany klimatu: Greenpeace oskarża firmy z branży IT