CES: zombie wyrzucone z imprezy

Do dosyć niecodziennej sytuacji doszło na tegorocznym Consumer Electronics Show (CES). Z imprezy odbywającej się w Stanach Zjednoczonych wyrzucono grupę... szwendających się zombie. Byli to oczywiście odpowiednio ucharakteryzowani protestujący.

Na sprawę natknął się jeden z naszych kolegów pracujący w amerykańskim wersji serwisu PC World. Gdy wchodził on na targi CES zauważył grupę młodych ludzi przebranych za zombie. Osoby te miały również na głowie tekturowe imitacje telewizorów z nadrukowanymi logo najbardziej znanych producentów (JVC, Philips oraz kilku innych). Organizatorzy spytani o to kim są niecodzienni goście, nie chcieli komentować tej sprawy.

CES: zombie wyrzucone z imprezy

Osoby przebrane za zombie były nieco bardziej rozmowne. Okazało się, że są to protestujący którzy nie zostali wpuszczeni na Consumer Electronics Show. Na imprezie postanowili oni wyrazić swoje niezadowolenie z obecnej polityki ochrony środowiska jaką prezentują najwięksi producenci telewizorów. W głównej mierze chodzi o niewywiązywanie się ze zbiórki starego sprzętu przez co proces recyklingu nie może być prowadzony w odpowiedniej skali.

Zobacz także:

Badania CEA: wciąż liczy się niska cena, nie ekologia

Zmiany klimatu: Greenpeace oskarża firmy z branży IT