CIO powoli rosną skrzydła

Jak wynika z najnowszego badania Tech Poll, przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiej edycji miesięcznika CIO, dyrektorzy działów informatycznych polepszyli swoje prognozy dotyczące budżetów IT na najbliższy rok.

W górę poszły indeksy makroekonomiczne i zaufania konsumentów, a wraz z nimi wzrósł optymizm osób odpowiedzialnych za zakupy IT. Respondenci sondażu Tech Poll podnieśli swoje prognozy dotyczące wzrostu budżetów IT na najbliższe 12 miesięcy do 6,4% w sierpniu z 4,5% w lipcu br. Jest to najwyższa prognoza wzrostu od maja 2002 roku, kiedy to CIO spodziewali się zwiększenia budżetu o 7,3%. Również indeks Tech Future Growth, odzwierciedlający przewidywaną kondycję projektów IT wzrósł w sierpniu br. do 2,3 punktu z 1,6 punktu w lipcu br.

38% ankietowanych dyrektorów działów informatycznych nie oczekuje znaczącego wzrostu wydatków na IT do końca tego roku. Niemal połowa zaś uważa, że w bieżącym kwartale wydatki nie zmienią się w porównaniu z poprzednim, a 35% uważa, że będą wyższe lub wręcz znacznie wyższe. Jedynie 15% respondentów zadeklarowało, że w tym kwartale ich budżety się skurczą. Za czynnik o największym wpływie na wielkość inwestycji w IT 44% uznało słabe zyski.

Odsetek CIO zamierzających w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwiększyć wydatki swoich działów na wybrane dziedziny takie jak: telekomunikacja, przetwarzanie danych, outsourcing usług IT, wyniósł 37,9% (wobec 36,9% miesiąc wcześniej).

Szczegóły wyników badania na stronie: http://www.cio.com/info/releases/0803techpoll_results.html