CNN wkracza do Second Life

Coraz więcej firm pojawia się w świecie Second Life. Po Cisco, o którym informowaliśmy w zeszłym tygodniu, teraz przyszła kolej na CNN. Niektórzy zaczynają nawet żartować, że niedługo w świecie wirtualnym będzie więcej przedsiębiorstw niż w rzeczywistym.

Prezes CNN News Services stwierdziła, że celem jej firmy jest poznanie świata Second Life. Jej zdaniem odbiorcy, jakich można spotkać w wirtualnym świecie, różnią się w pewien sposób od tych, z którymi stacja miała do czynienia do tej pory.

Co ważne, obecność wielkiego medialnego giganta w Internecie zwiększy jego dostępność. Teraz każdy, kto marzy o karierze dziennikarskiej, będzie mógł udać się do wirtualnej siedziby firmy i pokazać co potrafi. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawy pomysł.

Wielu ludzi nie może się nadziwić rosnącej popularności wirtualnego świata SL. Jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to właśnie dzięki niemu, wielkie konsorcja stają się bliższe zwykłym ludziom, którzy mają okazję do zawiązania z nimi naprawdę bliskich relacji.

Swoją drogą, ciekawe jakie firmy będą następne w kolejności do założenia swoich siedzib w SL...