CP-A100 - "krótkodystansowy" projektor Hitachi

Firma Hitachi przedstawiła nowy projektor, który musi znaleźć się zaledwie 43 centymetry od ekranu (lub ściany), aby wyświetlić obraz o 60-calowej przekątnej. Model CP-A100 zbudowany został w oparciu o technologię 3LCD.

Hitachi CP-A100

Hitachi CP-A100

CP-A100 przeznaczony jest do zastosowania w szkolnictwie oraz biznesie. Urządzenie korzysta z trzech paneli ciekłokrystalicznych umożliwiających wygenerowanie obrazu o rozdzielczości XGA, jasności 2500 ANSI Lumenów oraz współczynniku kontrastu na poziomie 400:1. Co najważniejsze, aby uzyskać obraz o przekątnej wynoszącej 60 cali wystarczy umieścić projektor w odległości zaledwie 43 centymetrów od ekranu.

Nowość umożliwia podłączenie do sieci dzięki czemu z jednej lokalizacji można monitorować pracę pojedynczego/wielu egzemplarzy (możemy sprawdzić np. ile czasu pozostało do wymiany lampy na nową). Użytkownik otrzymał między innymi do dyspozycji programowalne przyciski "My Button", funkcję "E-Shot" (za jej pomocą możemy przesłać z komputera do projektora do czterech nieruchomych obrazów) oraz tryby Whiteboard, Blackboard i Day Time. Nad bezpieczeństwem urządzenia czuwa blokada PIN oraz port Kensington slot.

Więcej można znaleźć w informacji prasowej.


Zobacz również