CPU-Z 1.54 - procesor pod kontrolą

Jeżeli jesteś fanem podkręcania, bądź lubisz wiedzieć co dzieje się w twoim komputerze zainstaluj CPU-Z. Ten niewielki program odkryje przed tobą wszystkie tajemnice procesora, płyty głównej i pamięci.

CPU-Z 1.54 - procesor pod kontrolą

CPU-Z 1.54

CPU-Z to aplikacja to testowania platformy sprzętowej komputera. Podaje bardzo dokładne informacje na temat procesora, między innymi nazwę kodową, technologię produkcji, częstotliwość taktowania, mnożnik czy wielkość pamięci cache. Wyświetla takie parametry płyty głównej jak model, rodzaj chipsetu i wersję BIOS-u. Informuje użytkownika o szczegółach zastosowanych pamięci i karty graficznej.

Szerszy zakres danych zawiera generowany przez CPU-Z raport. Może on być zapisany w formacie tekstowym, bądź HTML. Podczas korzystania z programu należy jedynie pamiętać, żeby nie uruchamiać testów w trakcie dużego obciążenia procesora. Może to skutkować wyświetleniem błędnych informacji.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

CPU-Z w wersji 1.54 został uzupełniony o obsługę między innymi procesorów Intel Core i7-880, i5-680, AMD Phenom II X6 oraz chipsetów NVIDIA GeForce 320M i AMD z serii 870, 880G i 890GX.

Program dostępny jest po angielsku. Podczas instalacji próbuje dodać niepotrzebny do prawidłowego działania pasek narzędziowy przeglądarki oraz zmienić jej stronę startową. Aplikacja jest darmowa.

Pobierz: CPU-Z 1.54


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: