CR2T, czyli flashowy RAID 1

Firma Sans Digital zaprezentowała nową linię obudów o oznaczeniach CompactSTOR CS1T i CompactRAID CR2T, przeznaczonych do współpracy z kartami pamięci Compact Flash (CF). Dzięki nim mamy możliwość zbudowania własnego 2,5-calowego dysku typu SSD i zamontowania go w komputerze przenośnym - model CR2T pozwala ponadto na pracę w trybie RAID 1 (możemy do niego włożyć dwie karty CF).

Nowe urządzenia przeznaczone są przede wszystkim dla użytkowników komputerów przenośnych, którzy - doceniając zalety takiego rozwiązania (cicha praca, odporność na wstrząsy, niewielki pobór mocy) - chcieliby wyposażyć swój sprzęt w dysk typu SSD. Są to specjalne obudowy pozwalające na skorzystanie z kart pamięci typu Compact Flash (CF) o maksymalnej pojemności 32 GB. Pierwsza z nowości - model o oznaczeniu CompactSTOR CS1T - może pomieścić jedną taką kartę, natomiast druga - CompactRAID CR2T - pozwala na umieszczenie w jej środku dwóch kart i skorzystanie z zalet trybu RAID 1 (mirroring).

CR2T, czyli flashowy RAID 1

CompactRAID CR2T

Oba urządzenia komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu SATA i pozwalają na zmagazynowanie maksymalnie, odpowiednio, 32 GB i 64 GB danych.

Producent objął nowy sprzęt roczną gwarancją i wycenił na 45 USD (do 32 GB) i 99 USD (do 64 GB).

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.