CREATIVE CHAT USB - słuchawki Plug and Play ze SmartComms Kit

Creative Technology wprowadza na rynek europejski drugiego przedstawiciela z nowej linii słuchawek dedykowanych wygodnej komunikacji głosowej. Co oferuje nowy model?

Źródło: Creative Technology

Źródło: Creative Technology

Pierwszym z tej serii był zestaw słuchawkowy o nazwie Creative Chat, który łączył się analogowo ze źródłem dźwięku. Dzisiaj producent wprowadził do sprzedaży drugi model. Creative Chat USB to stereofoniczny zestaw słuchawkowy, który zadziała na wszystkich systemach operacyjnych i platformach za pośrednictwem złącza typu USB-C (Plug and Play). Jest on kompatybilny z większością popularnych aplikacji konferencyjnych, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Skype, Cisco WebEx, Facebook Messenger i Google Meet.

Źródło: Creative Technology

Źródło: Creative Technology

W słuchawkach zastosowano specjalny elektretowy mikrofon pojemnościowy, który posiada dodatkowo zintegrowaną technologię redukcji szumów. Znajduje się on na regulowanym i obracanym pałąku, który służy również do włączania i wyłączania wyciszenia mikrofonu. Na przewodzie znajduje się zintegrowany pilot, na którym umieszczono pokrętło do regulacji głośności oraz przyciski służące do wyciszania mikrofonu i sterownia odtwarzaczem muzycznym. Pilot posiada także diodę LED, która komunikuje o wyciszeniu mikrofonu.

Zobacz również:

Źródło: Creative Technology

Źródło: Creative Technology

Producent deklaruje, że słuchawki są wyjątkowo wygodne, nawet po wielu godzinach pracy z nimi. Waga słuchawek to zaledwie 206 g. Poduszki wyściełane są miękkim materiałem, a ich struktura ma zapewniać wentylację pomiędzy uszami i słuchawkami. Pałąk jest regulowany i również wyściełany tym samym materiałem, co poduszki. Dodatkowym atutem jest także długi przewód, co ma pozwolić na większy komfort użytkowania. Creative Chat USB został wyposażony w 40 mm przetworniki neodymowe, które odpowiadają za jakość dźwięku podczas rozmów jak i rozrywki multimedialnej.

Źródło: Creative Technology

Źródło: Creative Technology

Producent udostępnia również specjalne oprogramowanie dedykowane słuchawkom, które można pobrać ze strony Creative. Umożliwia ono dostosowanie wydobywającego się dźwięku przy pomocy korektora graficznego i uruchomienie inteligentnego zestawu funkcji komunikacyjnych o nazwie SmartComms Kit. Aby móc z nich skorzystać, zestaw słuchawkowy musi być podłączony do komputera za pomocą dostarczonego kabla USB typu C. VoiceDetect automatycznie i bezobsługowo wycisza lub włącza mikrofon w razie potrzeby jego użytkowania. Z drugiej strony, funkcja dwukierunkowej technologii redukcji szumów o nazwie NoiseClean pomaga pozbyć się szumów tła.

Zestaw słuchawkowy Creative Chat USB jest dostępny do zakupu na stronie producenta w cenie 229 zł.