CRM z własnym dyskiem sieciowym - oto Bitrix24

Podczas prowadzenia firmy często pojawia się potrzeba rozesłania plików czy też korzystania z tych samych dokumentów przez wiele osób. Jeśli chcesz mieć pewność, że będą dostępne wyłącznie dla pracowników, wybierz CRM z własnym dyskiem sieciowym - takie rozwiązanie oferuje Bitrix24.

Fot.: Bitrix24

Bitrix24 jest systemem CRM, o którym już parokrotnie pisaliśmy na łamach PCWorld.pl. Nie może to jednak dziwić, ponieważ jego liczne zalety sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą zarówno w skali mikro, jak i makro. Tym razem jednak skupimy się na dysku sieciowym, który stanowi jeden z integralnych elementów Bitrixa. Sprawdzamy wszystkie zalety, jakie ma do zaoferowania dla użytkowników.

Dysk sieciowy Bitrix24 - Google niepotrzebny, ale można korzystać

Wiele firm oraz osób prywatnych korzysta z Dysku Google do dzielenia się plikami czy wspólnej pracy nad dokumentami. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ponieważ propozycja Google to bardzo praktyczne rozwiązanie. Należy jednak mieć na uwadze to, że wszystkie umieszczone tam pliki znajdują się na serwerze firmy trzeciej, przez co nie do końca ma się pewność, kto ma do nich faktyczny dostęp. O ile w przypadku osoby prywatnej, która np. przechowuje na dysku zdjęcia z wakacji, podejrzenie takich plików przez osobę nieupoważnioną nie będzie miało konsekwencji, o tyle dokumenty firmowe zawierają bardzo wrażliwe, istotne informacje, zaś osoba, która wejdzie w ich posiadanie, może wykorzystać je w niekoniecznie dobrych celach.

Bitrix24.Drive to znacznie bezpieczniejsza alternatywa. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że usługi Google znane są na całym świecie i korzystają z nich codziennie dziesiątki milionów osób. To ułatwia zadanie cyberprzestępcom, którzy zyskują dzięki temu miliony potencjalnych wejść. Dysk Bitrixa - Bitrix24.Drive - to zwarta infrastruktura, dedykowana wyłącznie firmom, co znacznie ogranicza ilość korzystających z niej osób, a to przekłada się na możliwość lepszego zabezpieczenia każdej udostępnionej użytkownikom przestrzeni dyskowej. Dzięki wyznaczeniu takiego obszaru wyłącznie na sprawy firmowe, unikniesz sytuacji bałaganu podczas używania Dysku Google, gdzie często zdarza się, że na prywatnym koncie trzymane są zarówno pliki prywatne, jak i firmowe.

CRM z własnym dyskiem sieciowym - oto Bitrix24

Fot.: H Tur/PC World

Ale nie oznacza to, że nie można korzystać z rozwiązania Google! Bitrix24.Drive daje możliwość tworzenia dokumentów, arkuszy i prezentacji Google, dzięki czemu nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń. Zwraca również uwagę prosty i przejrzysty interfejs - co jest zresztą jedną z cech charakterystycznych Bitrix24. Możemy w nim tworzyć pliki, foldery, a także udostępniać je wybranym pracownikom lub stworzyć publiczny link, z którego skorzysta każdy, nawet jeżeli nie jest pracownikiem firmy.

CRM z własnym dyskiem sieciowym - oto Bitrix24

Fot.: H Tur/PC World

Oprócz wspólnej, firmowej przestrzeni dyskowej, każdy użytkownik otrzymuje także prywatną. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że odciąża od trzymania plików i dokumentów związanych z pracą na twardym dysku własnego komputera. A co istotne, można korzystać z tego dysku sieciowego na trzy sposoby: poprzez stronę internetową lub za pomocą aplikacji. Producent przygotował wersję aplikacji zarówno dla systemu Windows, jak i macOS. Trzecia droga to stworzenie z Bitrix24.Drive dysku sieciowego, który na systemach Windows można podpiąć poprzez eksplorator bądź też przy użyciu lokalizacji sieciowej. To kolejna zaleta umożliwiająca dopasowanie dysku do osobistych preferencji każdego użytkownika.

Ile miejsca oferuje Bitrix24.Drive?

To, że wybierając Bitrix24 można uzyskać Bitrix24.Drive, nie zaskakuje. Jednak oczywiście rodzi pytanie: ile miejsca na dane otrzymamy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od wybranego abonamentu. Jest ich pięć, a ilość miejsca na dysku oraz możliwości każdego zostały przedstawione na poniższej infografice.

CRM z własnym dyskiem sieciowym - oto Bitrix24

Fot.: H Tur/PC World

Warto podkreślić, że już darmowy, podstawowy abonament to aż 5 GB miejsca, co pozwala na swobodne przechowywanie tysięcy dokumentów i plików. Aby nie było bałaganu, zarówno w przestrzeni roboczej, jak i firmowej można dostosować widok w dowolny sposób. Sortowanie dokumentów i folderów możliwe jest według daty, identyfikatora, nazwy lub rozmiaru. Każdy użytkownik dysku może także dopasować najlepszy dla niego sposób wyświetlania elementów: lista oraz małe lub duże kafelki.

W celu zablokowania nieautoryzowanych zmian można skonfigurować różne uprawnienia dostępu do ogólnych plików firmy dla różnych użytkowników. Tu podział jest prosty, bowiem administratorzy mają pełny dostęp, a wybrani pracownicy określone uprawnienia: odczyt, dodawanie, edycja lub pełen dostęp. W Bitrix24.Drive to Ty decydujesz o wszystkim! A dla wygody, kilka folderów tworzonych jest automatycznie:

  • Załadowane pliki - zawiera wszystkie pliki dodawane jako załączniki do zadań lub wiadomości z Aktualności. Ten folder jest zawsze ukryty przed innymi użytkownikami;
  • Zmagazynowane pliki - zawiera wszystkie pliki z konta Bitrix24 zapisane na Dysku;
  • iMessenger - zawiera pliki wysłane przez komunikator Bitrix24 i zapisane na Dysku;
  • Utworzone pliki - tutaj możesz znaleźć pliki utworzone w Aktualnościach lub w sekcji Zadania.

Podsumowując - Bitrix24.Drive to jest to!

Bitrix24.Drive to rozwiązanie ze wszech stron praktyczne, a dodając do tego inne korzyści płynące ze stosowania tego systemu, otrzymujemy niezwykle wygodne narzędzie, dzięki któremu znacznie usprawnia się codzienna praca w firmie. Możesz przekonać się o tym w dowolnej chwili, zakładając darmowe konto Bitrix24. I jeśli szukasz programu do zarządzania firmą, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania - tutaj się nie rozczarujesz!