CTIA 2011: Nokia Astound - ostatni taki smartfon?

To dość zabawne, że pierwszy telefon pokazany na targach branży mobilnej CTIA w Las Vegas to właśnie Nokia Astound. Smartfon korzysta z systemu operacyjnego Symbian i reklamowany jest w promocyjnej ofercie T-Mobile.

Co w tym dziwnego? Między innymi to, że właśnie wczoraj dowiedzieliśmy się o przejęciu T-Mobile przez AT&T. Od kilku tygodni w Sieci trwają też dyskusje na temat przyszłości Nokii, która zapowiedziała porzucenie Symbiana na rzecz Windows Phone.

Nokia Astound nie wygląda jednak jak relikt z ubiegłej epoki. W promocji T-Mobile kosztuje 80 dolarów, przy 2-letnim abonamencie zaczynającym się od 10 dolarów miesięcznie (nie podano jeszcze ceny bez abonamentu).

Być może wygląd Nokii Astound wydaje sie Wam znajomy. W dużym stopniu oparty jest na Nokii C7, z którym łączy go również duża część specyfikacji.

Nowy telefon posiada 8 Mpix aparat z funkcją nagrywania filmów w HD, a także 3,5-calowy ekran AMOLED i 8 GB pamięci, którą można rozszerzyć z pomocą kart microSD. Nokia Astound korzysta z najnowszej wersji Symbiana.

Astound jest lekki i cieńki, do wyboru w jednej z trzech wersji kolorystycznych (czarny, biały i srebrny). Do minusów zaliczyć trzeba umiejscowienie gniazda kart microSD, które schowało się pod tylną obudową i baterią.

Producent zapowiada, że na rynku pojawi się jeszcze kilka modeli telefonów z mobilnym systemem Symbian. Nokia Astound już 6 kwietnia 2011 r. wejdzie na smartfonowy rynek UE.