CTIA: Jak obejść kiepską wydajność baterii iPhona 3G? (wersja oryginalna)

Krótki czas pracy baterii nowego iPhona 3G jest smutnym faktem, o którym wiedzą wszyscy jego użytkownicy. Wraz z pojawieniem się tego smartphona pojawiają się także przeróżne rozwiązania mające uczynić go lepszym. W tym wypadku są to płatne starania zniwelowania o niedociągnięć Apple.

Na targach CTIA zaprezentowano płatną usługę mogącą dać nieco wytchnienia baterii telefonów Apple... kosztem pieniędzy ich użytkowników. O ile samo rozwiązanie jest bardzo praktyczne to, jak mówi przedstawiciel usługodawcy, związane jest i powstało właśnie w wyniku mankamentu iPhone 3G.

Usługa "Newber" będąca skrótem od new number to rozwiązanie korzystające z GPSa będącego jedną z funkcji telefonu. Jej zadaniem jest przekierowywanie przychodzących rozmów telefonicznych na zdefiniowane wcześniej numery stacjonarne. Na podstawie odczytu pozycji GPS iPhone ma wiedzieć, że jego właściciel jest np. w pracy lub w domu. Jeśli przekazywanie rozmów jest włączone, telefon Apple sprawdzi nasze położenie na mapie i przekaże rozmowę na najbliższy zdefiniowany numer. Wszystko odbędzie się oczywiście z zachowaniem poufności. Dzwoniący nie będzie wiedział, że zamiast dodzwonić się na komórkę rozmawia z nami siedzącymi w kuchni przy telefonie domowym.

Mimo, iż rozwiązanie jest ciekawe i praktyczne, użytkownicy iPhona 3G kupili go aby rozmawiać właśnie przez niego, a nie telefony stacjonarne. Dodatkowo korzystanie z GPSa po to, aby móc oszczędzać niedostatecznie pojemną baterię wydaje się sytuacją gdzie użytkownik goni własny ogon.

Więcej w materiale wideo (wersja oryginalna).