Caesar powraca!

Firmy Vivendi Universal Games i Sierra zapowiedziały właśnie rozpoczęcie prac nad czwartą już odsłoną gry "Caesar". Wraz z pierwszymi informacjami na temat nadchodzącej gry, producenci udostępnili kilka zrzutów ekranowych oraz zwiastun filmowy gry. Zapraszamy do pobrania filmu z naszego serwera FTP i obejrzenia screenshotów zebranych w naszej galerii.

Caesar powraca!

Caesar IV

Wygląda na to, iż w końcu powrócono do korzeni i zamiast tworzyć starożytne greckie czy egipskie miasto (tak jak to było w przypadku "Zeusa" i "Faraona"), znów staniemy się budowniczymi rzymskiej metropolii. "Caesar IV" ukazać się ma, nie wcześniej, niż w połowie przyszłego roku.

Caesar powraca!

Caesar IV

W przeciwieństwie do poprzednich części serii, najnowsza edycja będzie posiadała grafikę w pełnym 3D. Na użytek gry tworzony jest nowy, autorski silnik, który ma umożliwiać generowanie ogromnej ilości obiektów jednocześnie. Dzięki temu nowe miasta staną się naprawdę żywe i "porażą oczy gracza ilością detali". Widoczne mają być nawet stada gołębi na rynku.

Caesar powraca!

Caesar IV

Poza oprawą graficzną, żadnych poważniejszych zmian nie będzie. Przedstawiciele Tilted Mill - studia, w którym tworzona jest gra - zapowiadają tylko dalsze rozwijanie i udoskonalanie pomysłów z poprzednich części. Będziemy więc - tak jak dawniej - wytyczali drogi, budowali domy, stawiali świątynie, zajmowali się dostarczeniem wody pitnej, zapewnianiem ludowi rozrywek i obroną miasta przed barbarzyńcami.

Zapraszamy do pobrania pierwszej zapowiedzi filmowej gry z naszego serwera FTP.

Plik do pobrania:

Caesar IV Trailer