Cała muzyka z iTunes bez DRM?

Ponad rok temu iTunes zaoferowało swoim użytkownikom utwory pochodzące z wytwórni muzycznej EMI bez zabezpieczeń DRM. Według informacji zbliżonych do źródła, Apple rozmawia również z pozostałymi czterema dostawcami muzyki nad podobnym rozwiązaniem.

Według informacji zbliżonych do źródła, pozostałe cztery największe wytwórnie muzyczne (Warner Music, BMG, Sony Music oraz Universal Music Group) prowadzą rozmowy z Apple w tej sprawie. Jedna z wytwórni jest już podobno bliska podpisania stosownej umowy. Według plotek firmą tą ma być Sony.

Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to cała muzyka oferowana przez iTunes będzie możliwa do odtworzenia na każdym urządzeniu grającym, nie tylko tym z logo nadgryzionego jabłka. Jeśli tak się stanie, to Apple wraz ze swoim iTunes ma szansę na jeszcze większy udział w rynku, na którym i tak radzi sobie bardzo dobrze. A że jest to rynek perspektywiczny świadczy fakt, że coraz więcej firm, niekoniecznie związanych z branżą muzyczną, oferuje na nim swoje usługi.