Cała naprzód!

Sea Dogs zabierze cię w rejs szesnastowiecznym okrętem wojennym.

Dla miłośników gier o tematyce marynistycznej Bethesda przygotowuje nowy produkt - Sea Dogs. Tytuł z gatunku RPG przeznaczony jest wyłącznie dla komputerów osobistych.

Akcja gry rozgrywa się w XVI stuleciu, w czasach kiedy po morskich wodach majestatycznie pływały drewniane żaglowce. Gracz wciela się w rolę kapitana jednego z takich statków, a pod komendą ma wierną, aczkolwiek niezbyt liczną, załogę. Możemy pływać pod banderą Anglii, Hiszpanii lub Francji, albo działać na własną rękę jako pirat. Zadaniem gracza jest odkrywanie i podbijanie kolejnych lądów, a przy okazji prowadzenie wymiany handlowej i udział w bitwach. Oczywiście nie można zapominać o rozbudowie i ochronie miast portowych, ponieważ przeciwnik w każdej chwili jest zdolny do ataku.

W zarządzaniu państwem i flotą pomogą nam spotykani w trakcie rozgrywki bohaterowie niezależni (NPC). Akcja toczyć się będzie w całkowicie trójwymiarowym środowisku, które charakteryzuje się dość dużą ilością detali. Engine graficzny generować ma niesamowicie realistyczny teren (szczególnie ciekawie mają wyglądać ośrodki miejskie) oraz całą gamę przepięknych efektów atmosferycznych.

Twórcy zapewniają, że wszystkie prace produkcyjne zakończą się już niebawem, a pełna wersja Sea Dogs trafi na sklepowe półki w trzecim kwartale bieżącego roku.


Zobacz również