Call Of Duty Warzone - nowa aktualizacja osłabia najpopularniejsze bronie

Najnowsza aktualizacja do Call Of Duty Warzone już trafiła na serwery gry. Wraz z nią osłabieniu uległo kilka broni, w tym: DMR 14, Type 63 czy Mac-10.

warzone cod

Odpowiedni balans rozgrywki nie jest zadaniem łatwym. Ostatnio przekonali się o tym (po raz kolejny) twórcy gry Call of Duty Warzone. Popularne battle royale od Activision jest regularnie wzbogacane o nową zawartość, tym razem jednak, aktualizacja gry skupiona była na poprawkach i balansie poszczególnych broni.

Gracze Warzone od tygodni prosili twórców o osłabienie konkretnych broni, które zdominowały pola bitew. Chodzi tu przede wszystkim o: karabiny DMR 14 i Type 63, pistolet maszynowy Mac-10 oraz pistolet Diamatti (zwłaszcza gdy korzystamy z dwóch jednocześnie). Studio Raven Software wreszcie zareagowało i na serwery gry trafiła już najnowsza aktualizacja, która osłabia rzeczone bronie.

CoD Warzone DMR 14

Karabin DMR 14 w CoD Warzone został osłabiony, ale czy to wystarczy?

  • DMR 14 – Zmniejszone obrażenia od trafienia w głowę, zwiększony odrzut
  • Type 63 – Zmniejszone obrażenia od trafienia w głowę, zwiększony odrzut
  • Mac-10 – Zmniejszony mnożnik trafień w głowę
  • Podwójne Diamatti - Zwiększony rozrzut przy strzałach z biodra, zmniejszony zasięg obrażeń

Czy powyższe nerfy wystarczą? O tym przekonamy się dopiero za kilka dni, gdy gracze "oswoją" się już ze zmianami. Jednak już teraz pojawiają się głosy, że Raven Software zbyt "delikatnie" potraktowało powyższe bronie i np. DMR 14 wciąż będzie należał do najczęściej wybieranych karabinów w grze.

Zobacz również: Microsoft szykuje nowy pad do Xbox Series X. DualSense do PS5 wzorem