Call of Duty 2 - pierwsze screenshoty z gry!

Wydawca gry "Call of Duty" - firma Activision, udostępniła pierwsze zrzuty ekranowe z drugiej odsłony tej gry. Sequel jednej z najpopularniejszych strzelanin wojennych ostatnich lat tworzony jest przy pomocy nowego silnika, który poprawia zarówno wizualną stronę gry, jak i inteligencję przeciwników.

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

Przypomnę tylko, że w trybie rozgrywek jednoosobowych będą dostępne cztery nieliniowe kampanie, opowiadające o losach pojedynczych żołnierzy. Dla jednego gracza będzie również dostępny tryb potyczek, w którym gracze będą mogli brać udział w wielkich historycznych bitwach.

Producent zapowiada również poprawę realizmu starć na polu walki. Oddziały będą mogły teraz swobodnie wybierać cele i kolejność ich realizacji, a wciąż zmieniające się warunki na polu walki będą zmuszały ich do stosowania różnych rozwiązań taktycznych. Duże znaczenie podczas rozgrywki będą miały również warunki pogodowe - burze piaskowe w Północnej Afryce, czy trzaskający mróz w Rosji na pewno zatrzymają w bunkrach i na umocnionych pozycjach żołnierzy wroga.

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

W Call of Duty 2 zostanie również wprowadzony przełomowy, jak twierdzą autorzy, system porozumiewania się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję członkami naszego oddziału. Towarzyszący nam wirtualni żołnierze będą bowiem informować nas o zmieniających się warunkach na polu walki krótkimi komendami, generowanymi za pośrednictwem zaawansowanej sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym.

"Call of Duty 2" powstaje w studio Infinity Ward, a jej premiera zapowiadana jest na schyłek tego roku.


Zobacz również