Call of Duty 2 - zapowiedziane na koniec tego roku

Firma Activision oficjalne poinformowała o planach wydania drugiej odsłony jednej z najpopularniejszych strzelanin 3D osadzonych w realiach II wojny światowej. Podobnie jak pierwsza część gry, "Call of Duty 2" powstaje w studio Infinity Ward, a jej premiera zapowiadana jest na schyłek tego roku.

Po ogromnym sukcesie "Call of Duty" i dodatku "United Offensive", które zyskały sobie uznanie zarówno graczy, jak i krytyków na całym świecie, pojawienie się części drugiej gry było tylko kwestią czasu. Ostatecznie, w miniony weekend wydawca gry zdecydował się wreszcie ujawnić garść szczegółów na temat opracowywanego dodatku.

Na potrzeby drugiej odsłony "Call of Duty" specjalnie stworzono nowy engine graficzny, który nie tylko poprawi jakość strony wizualnej gry, ale także wprowadzi zaawansowaną sztuczną inteligencję przeciwników. W trybie rozgrywek jednoosobowych będą dostępne cztery nieliniowe kampanie, opowiadające o losach pojedynczych żołnierzy. Dla jednego gracza będzie również dostępny tryb potyczek, w którym gracze będą mogli brać udział w wielkich historycznych bitwach.

Producent zapowiada również poprawę realizmu starć na polu walki. Oddziały będą mogły teraz swobodnie wybierać cele i kolejność ich realizacji, a wciąż zmieniające się warunki na polu walki będą zmuszały ich do stosowania różnych rozwiązań taktycznych. Duże znaczenie podczas rozgrywki będą miały również warunki pogodowe - burze piaskowe w Północnej Afryce, czy trzaskający mróz w Rosji na pewno zatrzymają w bunkrach i na umocnionych pozycjach żołnierzy wroga.

W Call of Duty 2 zostanie również wprowadzony przełomowy, jak twierdzą autorzy, system porozumiewania się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję członkami naszego oddziału. Towarzyszący nam wirtualni żołnierze będą bowiem informować nas o zmieniających się warunkach na polu walki krótkimi komendami, generowanymi za pośrednictwem zaawansowanej sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji wkrótce.


Zobacz również