Call of Duty 3 wykorzysta właściwości kontrolera Nintendo Wii

Sam Nouriani nadzorujący prace nad trzecią odsłoną serii Call of Duty, zapowiedział, że gra produkowana przez firmę Treyarch wykorzysta unikatowe właściwości kontrolera do konsoli Nintendo Wii.

Call of Duty 3 wykorzysta właściwości kontrolera Nintendo Wii
Po prezentacji możliwości pada "nowej generacji" (zawierającego czujniki ruchu) na targach E3, coraz więcej firm deklaruje, że ich dzieła będą z pełni kompatybilne z kontrolerem.

Kolejną grą jaka trafiła do tego grona jest długo oczekiwany Call of Duty 3. Choć owy shooter osadzony w realiach II Wojny Światowej w wersji na Wii będzie miał nieco słabszą grafikę niż na Sony lub Xboksa 360, to ułomność tą na pewno nadrobi zaawansowanymi możliwościami sterowania.

Choć Nouriani nie zdradził, w jaki sposób gracze będą kontrolowali bohatera podczas rozgrywki, to wystarczy przypomnieć sobie pistolet, jaki Nintendo zaprojektowało dla swojej konsoli i sprawa staje się nieco bardziej jasna...

Prawdopodobnie Call of Duty 3 zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku kalendarzowym. Program ukaże się w wersjach na platformy PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360, Wii oraz PSP.