Call of Duty 4: Modern Warfare rozeszło się już w 7 milionach egzemplarzy

Szefowie Activision mogą być z siebie dumni. Chyba każdy wydawca bowiem marzy aby móc pochwalić się takimi wynikami sprzedaży swojego produktu jakie osiągnął Call of Duty 4: Modern Warfare. Okazuje się jednak, że firma może przy okazji narazić się na oskarżenie o kłamstwo. Dlaczego? Szczegóły poniżej.

Activision ogłosiło dziś, że wydawany przez nich "flagowy" tytuł, Call of Duty 4: Modern Warfare, sprzedał się do już w ponad siedmiu milionach egzemplarzy. Jest to fantastyczny wynik, a zyskuje na swojej mocy jeszcze więcej kiedy przytoczy się parę faktów.

Call of Duty 4: Modern Warfare rozeszło się już w 7 milionach egzemplarzy

Call of Duty 4: Modern Warfare

Po pierwsze, owa liczba dotyczy tylko i wyłącznie roku 2007. Nie to jest jednak najważniejsze. Aż trzy niezależne firmy badające branże gier, NPD Group, Chart Track i The GFK Group ogłosiły, że był to najlepiej sprzedający się tytuł ubiegłego roku.

Zobacz również:

  • Call of Duty Vanguard za darmo - sprawdź, jak zagrać

Nadal nie robi wrażenia? Przypomnijmy więc może światową datę premiery gry - 9 listopada 2007. Wychodzi więc na to, że Call of Duty 4: Modern Warfare stało się najlepiej sprzedającą się grą roku w zaledwie niecałe dwa miesiące.

W całym tym procesie podbijania ego twórców i wydawców gry tkwi tylko jeden haczyk. Niedawno bowiem Microsoft ogłosił, że ich Halo 3 od daty premiery kupiło już ponad 8 milionów osób (zobacz: Konsolowi giganci cieszą się z wyników sprzedaży).

Call of Duty 4: Modern Warfare rozeszło się już w 7 milionach egzemplarzy

Halo 3

Deklaracje obydwu firm zdecydowanie przeczą sobie. Niestety na razie żadna nie pokusiła się o jakieś wyjaśnienia. Jedynym pewnikiem pozostaje więc na razie fakt, że albo Microsoft zawyżył sprzedaż Halo 3 albo CoD 4 nie należy się tytuł najlepiej sprzedającej się gry roku.