Call of Duty 4 nadejdzie 9 listopada 2007?

Jak dowiedzieliśmy się niedawno od jednego z szefów firmy Activision, data europejskiej premiery gry Call of Duty 4: Modern Warfare jest już znana. Wciąż nie wiemy jednak czy termin ten jest prawdziwy. Nikt z firmy nie chce go oficjalnie potwierdzić więc póki co informacja ma wyłącznie status plotki.

Hipotetycznym dniem premiery miałby być dzień 9 listopada 2007 roku. O takiej dacie wspomniał jeden z szefów firmy na ostatnim zlocie w Birmingham. Wyjawienie terminu jest o tyle dziwne, że do tej pory jedyną rzeczą, jaką dało się usłyszeć od speców z Activision, było, że "Call of Duty 4 ukaże się w zimie".

Co ciekawe, mimo deklaracji nikt nie chce określić czy termin "9 listopada 2007" jest prawdziwy. Przedstawiciele Activision twierdzą, że nie mogą ani potwierdzić ani zdementować pogłosek o premierze. Co odpowiadają na pytania dziennikarzy? Zgadliście: "Call of Duty 4 ukaże się w zimie".

Call of Duty 4 zrywa z tradycją serii. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, tym razem nie będziemy walczyć w czasach II Wojny Światowej. Terenem zmagań ma być współczesny bliski wschód, gdzie pewien rebeliant wpada na pomysł odbudowania potęgi ZSRR. W tym, a także w podporządkowaniu sobie świata, będziemy musieli mu skutecznie przeszkodzić.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Call of Duty 4 ma ukazać się na Playstation 3, Xboxa 360 oraz PC. Czekamy!