Call of Duty 5 powróci do czasów II Wojny Światowej?

Ostatnio Internet obiegły plotki, jakoby firma Treyarch pracowała już nad kolejną odsłoną gry ze znanej serii Call of Duty. Co więcej, wiele wskazuje na to, że Call of Duty 5 osadzona zostanie w czasach II Wojny Światowej.

Treyarch znana jest z produkcji wielu bardzo znanych gier. Oprócz Call of Duty, firma pracowała jeszcze m.in. nad Spidermanem, Tony Hawkiem (częścią 2 oraz 2X) czy NHL (2K2 oraz 2K3). Teraz wszystko wskazuje na to, że producent zabiera się za pracę nad kolejną odsłoną Call of Duty.

Call of Duty 5 powróci do czasów II Wojny Światowej?

Skąd pogłoski o osadzeniu fabuły w czasach II Wojny Światowej? Otóż na stronie producenta ukazało się ogłoszenie o pracę. Treyarch poszukuje bowiem projektanta poziomów do gry. W wymaganiach napisano, że ma on być doświadczony w tworzeniu gier FPS oraz TPS. Jako dodatkowe wymaganie dodano, że "kandydat powinien być fanem shooterów osadzonych w realiach II Wojny Światowej".

Czyżby miało to oznaczać, że Call of Duty 5 powróci do dobrej tradycji swoich poprzedniczek? Ostatnia część przeniosła nas w czasy współczesne, może czas więc na powrót do przeszłości?

Niestety aby poznać odpowiedzi na te pytania trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W końcu na rynku króluje jeszcze gorący Call of Duty 4 Modern Warfare.