Call of Duty: Advanced Warfare: dla PS4 ładniejszy obraz, dla Xbox One płynniejszy

Gra Call of Duty: Advanced Warfare w przypadku konsoli Sony PlayStation 4 oferuje ładniejszy obraz, lecz w zamian za to tylko użytkownicy konsoli Microsoft Xbox One mogą się cieszyć z 60 klatek na sekundę.

Dzisiaj odbędzie się oficjalna premiera oczekiwanej przez wielu graczy strzelanki Call of Duty: Advanced Warfare. W przypadku zeszłorocznego tytułu, Call of Duty: Ghosts, mieliśmy do czynienia z ogromną różnicą w obsługiwanej rozdzielczości pomiędzy konsolami najnowszej generacji:

- Microsoft Xbox One: 720p

- Sony PlayStation 4: 1080p

Call of Duty: Advanced Warfare również cechują różnice w rozdzielczości, z tym, że są one jednak zdecydowane mniejsze:

- Microsoft Xbox One: co najmniej 1360 x 1080 pikseli; stosowane jest jednak dynamicznie skalowana do pełnego 1080p, co zapewniać ma 50% wzrost wydajności w stosunku do Call of Duty: Ghosts

- Sony PlayStation 4: 1080p

Część z użytkowników PlayStation 4 być może z chęcią wytknie tę różnicę graczom korzystającym z Xbox One. Serwis DigitalFoundry przygotował jednak film porównujący rozgrywkę na obu platformach, który pokazuje, że użytkownicy sprzętu Sony muszą się w najbardziej dynamicznych scenach liczyć ze znacznym spadkiem liczby wyświetlanych klatek, w niektórych momentach nawet do ok. 40 FPS-ów:

Użytkownicy Chrome mogą zobaczyć powyższe wideo w 60 klatkach na sekundę.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [26.10.2021]