Call of Duty: Black Ops II - zobacz pierwszy zwiastun!

Kurtyna w dół. Activision, zgodnie z obietnicą, przedstawia za pośrednictwem zwiastuna nową pozycję z serii Call of Duty autorstwa studia Treyarch. Jak można było się domyślać, jest to kontynuacja Call of Duty: Black Ops z 2010 roku, w której gracz znajdzie się w samym centrum futurystycznej Zimnej Wojny.

Black Ops II

W ostatnim czasie na temat CoD: Black Ops II pojawiła się cała masa spekulacji oraz przecieków. Niektóre z tych informacji okazały się prawdziwe, ale takiego obrotu spraw raczej mało kto się spodziewał.

Fabuła gry przeniesie nas w niedaleką przyszłość, do świata zdominowanego przez zimną wojnę XXI w., w związku z czym dostępny arsenał przejdzie mały lifting. Narzędzia mordu, jakie wpadną w nasze łapki głównie składać się będą z futurystycznych pukawek, rozmaitych gadżetów zaawansowanej technologii, a także… robotów bojowych. No co? W końcu mamy 2025 rok!

W trybie dla pojedynczego gracza wcielimy się w postać Davida Masona - syna głównego bohatera pierwszego Black Opsa. Oprócz nowych postaci scenariusz uwzględni również dobrze nam znane twarze z poprzedniej części (jedną z nich możemy zobaczyć na zwiastunie poniżej), a co za tym idzie - weźmiemy również udział w krótkich misjach rozgrywających się w latach 80-tych. Najważniejsze jest jednak to, że gameplay nowego BO zrywa z dotychczasową liniowością i wprowadza do serii sandboxową formułę. Oznacza to, że postęp kampanii zostanie zaprezentowany na mapie świata, dzięki której zadania możemy zrealizować w dowolnej kolejności. Ponadto, gracz podczas ich wykonywania niejednokrotnie będzie zmuszony dokonać wyboru mającego wpływ na dalszy przebieg historii.

Jak informowałem w zeszłym tygodniu, Call of Duty: Black Ops II pojawi się 13 listopada w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Żądni ostrej rozpierduchy i widowiskowych akcji, mogą już składać zamówienia na pre-order niniejszej produkcji. Pozostali (w tym także i hejterzy marki) niech rzucą okiem na długo oczekiwany zwiastun i podzielą się wrażeniami w sekcji z komentarzami.