Call of Duty: Black Ops hitem wśród piratów

Call of Duty: Black Ops jest niekwestionowanym tegorocznym królem statystyk. Oszałamiające zyski, liczba graczy oraz.. popularność wśród piratów.

Jeszcze przed świętami informowaliśmy o fantastycznych wynikach finansowych jakie osiągnął Call of Duty: Black Ops. Twórcy i wydawca gry zarobili na tej produkcji już ponad miliard dolarów. Wynik ten mógłby być znacznie wyższy biorąc pod uwagę, że gra stała się przebojem również w "wypożyczalni" torrentowej.

Serwis TorrenFreak opublikował raport najpopularniejszych gier wśród piratów komputerowych. Mimo, że premiera Call of Duty: Black Ops miała miejsce w listopadzie to tytuł ten już znalazł się na pierwszym miejscu tegorocznego zestawienia.

Grę w wersji na PC pobrano z BitTorrenta ponad 4,2 miliona razy. Black Ops pobiło tym samym m.in. wydane dużo wcześniej Bad Company 2 (3,96 mln) oraz Mafię II i Mass Effect 2.

Wydanie na Xboksa także okazało się niezwykle popularne wśród piratów. W tej wersji grę pobrano ponad 930 tysięcy razy i tym samym znalazła się ona na drugim miejscu tuż za Dante’s Inferno.