Call of Duty: Black Ops największym hitem tego roku?

Wydawca kolejnej odsłony popularnej serii Call of Duty, pochwalił się pierwszymi wynikami sprzedaży Black Ops. Wynika z nich, że gracze na całym świecie oszaleli na punkcie gry - wpływy z jej sprzedaży przekroczyły 600 milionów dolarów.

Branżowi eksperci spierali się o to czy Black Ops pobije wyniki sprzedaży Modern Warfare 2. Dziś okazało się, że produkcja studia Treyarch pozostawiła hit autorstwa Infinity Ward daleko w tyle. Firma Activision oznajmiła, iż najnowsze Call of Duty, w ciągu zaledwie pięciu dni od swej światowej premiery, zarobiło 650 milionów dolarów. Tym samym wynik osiągnięty przez swojego poprzednika, gra poprawiła o ponad sto milionów dolarów. Wiadomo również, że w dniu po premiery, w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, grę nabyło 5,6 mln. wielbicieli elektronicznej rozrywki. W dniu, w którym Black Ops trafiło do sklepów, 2,5 mln. osób ruszyło do walki w sieci. Łącznie grały one przez 5,9 mln. godzin.

Tym samym Black Ops już stał się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów w świecie elektronicznej rozrywki. Wynik osiągnięty przez tą produkcję, na pewno zostanie jeszcze poprawiony przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to gry wideo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.