Call of Duty: Black Ops zarabia miliard dolarów

To będą dobre święta dla pracowników Activision i studia Treyarch. Obie firmy ogłosiły właśnie, że najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek - Call of Duty - zarobiła od dnia swej premiery ponad miliard dolarów.

Jeszcze w listopadzie dowiedzieliśmy się, że Call of Duty: Black Ops prawdopodobnie stanie się największym tegorocznym bestsellerem ze świata elektronicznej rozrywki. Gra w ciągu kilku dni zarobiła sporo ponad pół miliarda dolarów. Dziś wyniki te zostały zaktualizowane przez jej wydawcę - firmę Activision.

Amerykańska korporacja zdradziła, że od swej listopadowej premiery, Black Ops zdążył już zarobić ponad miliard dolarów. Zdaniem prezesa Activision gra stała się najszybciej zarabiającym tytułem w historii elektronicznej rozrywki. Bobby Kotick uważa, że tylko Avatarowi i Call of Duty udało się zarobić tak dużo w tak krótkim czasie.

Zobacz również:

  • Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone - 3 sezon. Co nowego?

Prezes Activision Publishing - Eric Hirshberg - dodaje, że Call of Duty na nowo pisze nie tylko historię odnotowaną przez księgowych, ale i zasady rządzące światem elektronicznej rozrywki. Jego zdaniem warta uwagi jest nie tylko liczba sprzedanych kopii Black Ops, ale i liczba godzin, które wielbiciele gier spędzają przy tej produkcji. Zdaniem Hirshberga Call of Duty to nie tylko gra, ale i prawdziwa społeczność zgromadzona wokół niej.

Firma ogłosiła, że od dnia premiery Black Ops, ludzie na całym świecie spędzili przy tej grze ponad 600 milionów godzin. Inne ciekawostki ze świata najnowszego Call of Duty można przeczytać w wiadomości opublikowanej jakiś czas temu na łamach idg.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: