Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Jak uzyskać dostęp? Kiedy start testów na PlayStation, PC i Xbox? Wszystko co wiemy

Przedstawiamy wam wszystkie informacje na temat beta testów Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) na PlayStation, Xbox i PC. Data startu, wymagania, jak uzyskać dostęp i wiele więcej.

Beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 wystartują już we wrześniu (fot. Activision)

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) odbędzie się 28 października. Jak właśnie potwierdzili przedstawiciele Activision, nieco na miesiąc przed debiutem produkcji odbędą się jej beta testy. Dostęp do nich otrzymają w pierwszej kolejności osoby, które złożą zamówienia przedpremierowe na grę w wersji PlayStation 4 bądź PS5. Nieco później swoją szansę otrzymają posiadacze konsol Xbox i PC.

Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Data startu na PlayStation, Xbox i PC

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że pierwsze beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 odbędą się w dniach 16-17 września. Wówczas jednak dostęp otrzymają jedynie ci gracze, którzy zamówili grę w przedsprzedaży na konsolach PlayStation. Otwarte beta testy, tzw. "open beta" odbędzie się w dniach 18-20 września oraz 22-26 września na PlayStation.

W przypadku użytkowników konsol Xbox i PC, zamknięte beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 odbędą się w dniach 22-23 września. "Open beta" na tych platformach rozpocznie się dopiero 24 września i potrwa do 26 dnia tego miesiąca. Dnia 22 września, serwery bety Call of Duty: Modern Warfare na PC, Xbox i PlayStation zostaną uruchomione dokładnie o godzinie 19:00 czasu polskiego. Pełen harmonogram beta testów Modern Warfare 2 (2022) prezentuje się następująco:

PlayStation

 • Wczesny dostęp do bety - 16-17 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 18-20 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 22-23 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 24-26 września

Xbox & PC

 • Wczesny dostęp do bety - 22-23 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 24-26 września

Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Na co możemy liczyć podczas testów?

Modern Warfare 2

(fot. Activision)

Podczas drugiego tygodnia beta testów Call of Duty: Modern Warfare 2 (22-26 września) dostępna będzie funkcja cross-play, która umożliwi wspólną rywalizację posiadaczom PC oraz konsol PlayStation i Xbox. Jak ujawniło już Activision, gracze mogą liczyć na "solidne doświadczenia multiplayer znacząco wykraczające poza standardową rywalizację 6 vs. 6". Dodatkowo beta ma nam oferować wiele map i trybów rozgrywki. Do udziału w testach produkcji mogą was również zachęcić nagrody, które będzie można zdobyć podczas bety, i które "przejdą" z wami do pełnej wersji gry w dniu jej premiery.

Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Wymagania sprzętowe na PC

Jeśli jesteście ciekawi, czy wasz PC "udźwignie" betę Call of Duty: Modern Warfare 2, to poniżej znajdziecie oficjalne wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe dla wersji beta:

 • OS: Windows 10 - 64 Bit
 • CPU: Intel Core i5-3570 lub AMD Ryzen 5 1600X
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon RX 470 (co najmniej 3 GB VRAM)
 • RAM: 8GB RAM
 • Miejsce na dysku: 25GB

Zalecane wymagania sprzętowe dla wersji beta:

 • OS: Windows 10 - 64 Bit (latest update)
 • CPU: Intel Core i7-4770K or AMD Ryzen 7 1800X
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580 (co najmniej 6 GB VRAM)
 • RAM: 16GB RAM
 • Miejsce na dysku: 25GB

Producent zaleca także zainstalowanie najnowszych sterowników dla kart graficznych od AMD i NVIDA:

 • AMD: 22.9.1
 • NVIDIA: 516.59

Aktualizacja (23.09.2022) - Beta Modern Warfare 2 z problemami na konsolach Xbox

Beta Modern Warfare 2 dopiero co wystartowała na konsolach Xbox, a gracze już zgłaszają problemy. Największy z nich powoduje crash gry i wyrzucenie do pulpitu konsoli. Jak sobie z tym poradzić? Niestety w chwili obecnej nie ma na to żadnego rozwiązania. Na szczęście Infinity Ward wie o problemie i już oficjalnie nad nim pracuje. Miejmy nadzieje, że deweloperom uda się uporać z nim przed startem otwartych beta testów, które rozpoczną się już w sobotę o godzinie 19:00.

Aktualizacja 2 (27.09.2022) - Czy beta Call of Duty: Modern Warfare 2 jeszcze powróci?

Beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 już za nami. Jeśli nie mieliście okazji zagrać w najnowszą odsłonę serii, to możecie poznać nasze wrażenie z testów tutaj. Niestety, Jeśli mieliście nadzieję, że beta testy gry jeszcze powrócą to muszę was zmartwić. Była to już ostatnia "transza" testów, obecnie twórcy skupieni są na łataniu błędów i wprowadzaniu zmian, które zasugerowali gracze, tak aby 28 października (w dniu premiery Modern Warfare 2) wszystko było w jak najlepszym porządku.