Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Jak uzyskać dostęp? Kiedy start testów na PlayStation, PC i Xbox? Wszystko co wiemy

Przedstawiamy wam wszystkie informacje na temat beta testów Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) na PlayStation, Xbox i PC. Data startu, wymagania, jak uzyskać dostęp i wiele więcej.

Beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 wystartują już we wrześniu (fot. Activision)

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) odbędzie się 28 października. Jak właśnie potwierdzili przedstawiciele Activision, nieco na miesiąc przed debiutem produkcji odbędą się jej beta testy. Dostęp do nich otrzymają w pierwszej kolejności osoby, które złożą zamówienia przedpremierowe na grę w wersji PlayStation 4 bądź PS5. Nieco później swoją szansę otrzymają posiadacze konsol Xbox i PC.

Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Data startu na PlayStation, Xbox i PC

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że pierwsze beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 odbędą się w dniach 16-17 września. Wówczas jednak dostęp otrzymają jedynie ci gracze, którzy zamówili grę w przedsprzedaży na konsolach PlayStation. Otwarte beta testy, tzw. "open beta" odbędzie się w dniach 18-20 września oraz 22-26 września na PlayStation.

W przypadku użytkowników konsol Xbox i PC, zamknięte beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 odbędą się w dniach 22-23 września. "Open beta" na tych platformach rozpocznie się dopiero 24 września i potrwa do 26 dnia tego miesiąca. Dnia 22 września, serwery bety Call of Duty: Modern Warfare na PC, Xbox i PlayStation zostaną uruchomione dokładnie o godzinie 19:00 czasu polskiego. Pełen harmonogram beta testów Modern Warfare 2 (2022) prezentuje się następująco:

PlayStation

 • Wczesny dostęp do bety - 16-17 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 18-20 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 22-23 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 24-26 września

Xbox & PC

 • Wczesny dostęp do bety - 22-23 września
 • Otwarte beta testy COD:MW 2 - 24-26 września

Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Na co możemy liczyć podczas testów?

Modern Warfare 2

(fot. Activision)

Podczas drugiego tygodnia beta testów Call of Duty: Modern Warfare 2 (22-26 września) dostępna będzie funkcja cross-play, która umożliwi wspólną rywalizację posiadaczom PC oraz konsol PlayStation i Xbox. Jak ujawniło już Activision, gracze mogą liczyć na "solidne doświadczenia multiplayer znacząco wykraczające poza standardową rywalizację 6 vs. 6". Dodatkowo beta ma nam oferować wiele map i trybów rozgrywki. Do udziału w testach produkcji mogą was również zachęcić nagrody, które będzie można zdobyć podczas bety, i które "przejdą" z wami do pełnej wersji gry w dniu jej premiery.

Call of Duty: Modern Warfare 2 - beta. Wymagania sprzętowe na PC

Jeśli jesteście ciekawi, czy wasz PC "udźwignie" betę Call of Duty: Modern Warfare 2, to poniżej znajdziecie oficjalne wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe dla wersji beta:

 • OS: Windows 10 - 64 Bit
 • CPU: Intel Core i5-3570 lub AMD Ryzen 5 1600X
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon RX 470 (co najmniej 3 GB VRAM)
 • RAM: 8GB RAM
 • Miejsce na dysku: 25GB

Zalecane wymagania sprzętowe dla wersji beta:

 • OS: Windows 10 - 64 Bit (latest update)
 • CPU: Intel Core i7-4770K or AMD Ryzen 7 1800X
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 580 (co najmniej 6 GB VRAM)
 • RAM: 16GB RAM
 • Miejsce na dysku: 25GB

Producent zaleca także zainstalowanie najnowszych sterowników dla kart graficznych od AMD i NVIDA:

 • AMD: 22.9.1
 • NVIDIA: 516.59

Aktualizacja (23.09.2022) - Beta Modern Warfare 2 z problemami na konsolach Xbox

Beta Modern Warfare 2 dopiero co wystartowała na konsolach Xbox, a gracze już zgłaszają problemy. Największy z nich powoduje crash gry i wyrzucenie do pulpitu konsoli. Jak sobie z tym poradzić? Niestety w chwili obecnej nie ma na to żadnego rozwiązania. Na szczęście Infinity Ward wie o problemie i już oficjalnie nad nim pracuje. Miejmy nadzieje, że deweloperom uda się uporać z nim przed startem otwartych beta testów, które rozpoczną się już w sobotę o godzinie 19:00.

Aktualizacja 2 (27.09.2022) - Czy beta Call of Duty: Modern Warfare 2 jeszcze powróci?

Beta testy Call of Duty: Modern Warfare 2 już za nami. Jeśli nie mieliście okazji zagrać w najnowszą odsłonę serii, to możecie poznać nasze wrażenie z testów tutaj. Niestety, Jeśli mieliście nadzieję, że beta testy gry jeszcze powrócą to muszę was zmartwić. Była to już ostatnia "transza" testów, obecnie twórcy skupieni są na łataniu błędów i wprowadzaniu zmian, które zasugerowali gracze, tak aby 28 października (w dniu premiery Modern Warfare 2) wszystko było w jak najlepszym porządku.

Aktualizacja 3 (28.09.2022) - Beta Modern Warfare 2 największą w historii serii. Twórcy zapowiadają zmiany w rozgrywce na bazie reakcji graczy

Studio Infinity Ward podzieliło się z nami pozytywnymi informacjami na temat Modern Warfare 2. Okazało się, że zakończone już beta testy były największymi w historii serii pod niemal każdym względem - liczby graczy, liczby rozegranych godzin oraz ilości rozegranych meczów. Gracze nie tylko dobrze się bawili, ale również zwrócili twórcom kilka uwag na temat poszczególnych aspektów rozgrywki. Infinity Ward potwierdziło już, że szczególną uwagę przykłada obecnie do:

 • Poprawy balansu poszczególnych broni
 • Widoczności przeciwników
 • Głośności kroków (zarówno przyjaciół, jak i wrogów)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: