Call of Duty: Modern Warfare 3 będzie bardziej epickie

Activision stara się nie podawać zbyt wielu szczegółów na temat nowej gry z serii Modern Warfare. Wiadomo, że trzecia część będzie kontynuowała wydarzenia opowiedziane w poprzedniej, ale ich skala oraz epickość rozgrywki ma znacznie wzrosnąć.

Serwis Kotaku.com poinformował, że gra, która powinna ukazać się jeszcze tej jesieni powróci do bohaterów i wydarzeń znanych z Modern Warfare 2. Gra ma jednak dość mocno różnić się od poprzedniczki. Przede wszystkim cała rozgrywka ma dawać odczucie uczestniczenia w wydarzeniach epickich rozmiarów.

Nowe Call of Duty: Modern Warfare 3 ma rozgrywać się w wielu różnych lokacjach na całym świecie. Ważne miejsce wśród nich mają odgrywać rozległe obszary miejskie podatne na zniszczenia. Również konkurencyjna gra Battlefield 3 ma rozgrywać się w terenie zurbanizowanym.

Nad CoD: Modern Warfare 3 pracuje studio Infinity Ward wspierane przez Sledgehammer Games, a podobno także przez Raven Software. Założone przez Activision studio Beachhead tworzy natomiast platformę online, która ma oferować więcej możliwości dotyczących gry sieciowej i dodatkowe materiały dla nowej gry.

Nad kolejna grą z serii Call of Duty pracuje też studio Treyarch odpowiedzialne m.in. za CoD: Black Ops. Najwyraźniej Activision nie chce tracić czasu ani pieniędzy, które może zarobić na popularnej serii.