Call of Duty Modern Warfare 3 skradzione - napad na konwój rodem z Gorączki

Gracze oszaleli na punckie Call of Duty Modern warfare 3 - i to pomimo średnich recenzji zarówno od krytyków jak i zwykłych użytkowników. Okazuje się jednak, że gra bije rekordy popularności w sprzedaży, a do tego padła ofiarą napadu w hollywoodzkim stylu.

Napad na Call of Duty Modern Warfare 3

Modern Warfare 3 zbiera średnie recenzje od krytyków, a dla zwykłych graczy okazuje się rozczarowaniem, co widać po fali negatywnych opinii w internecie. Tym dziwniejsze jest to, co się ostatnio dzieje.

Call of Duty MW 3 - mroczny przedmiot pożądania?

Activision podaje, że sprzedało już 6,5 miliona sztuk Call of Duty Modern Warfare 3, co oznacza ponad 400 milionów USD w ciągu pierwszej doby. To trzeci rok z rzędu, gdy gra z serii Call of Duty bije rekord sprzedaży w ciągu pierwszej doby od premiery. Nikomu innemu się ta sztuka do tej pory nie udała.

CoD w Paryżu

CoD w Paryżu

Francuska gorączka Call of Duty

Zaskakuje tak wysoka sprzedaż przy niespecjalnie dobrych ocenach gry. Ale to jeszcze nic. Niezwykłe jest to, co ostatnio wydarzyło się we Francji - co powiecie na napad w hollywoodzkim stylu na transport, przewożący pudełka z grą Call of Duty do sklepów?

Napad na transport z grami w stylu Gorączki

Jak podaje francuski serwis TFI News, na południu Paryża złodzieje zaatakowali transport z tysiącem pudełek z grą Call of Duty Modern Warfare 3, uderzając samochodem w ciężarówkę. Skąd my to znamy? Oczywiście z kina. Pamiętacie znakomity film Gorączka Michaela Manna i początkową sekwencję napadu na opancerzony transport z pieniędzmi?

6 tys. pudełek z CoD warte ponad 0,5 miliona USD

W napadzie na Modern Warfare 3 brały udział dwie zamaskowane osoby. Po zatrzymaniu ciężarówki, zaatakowali oni gazem kierowców i uciekli w siną dal ciężarówką wypełnioną 6 tysiącami sztuk Modern Warfare 3. Skradzione gry były warte aż 550 tys. USD.

Napad w Heat

Napad w Heat

Kto ukradł gry - profesjonaliści czy zdesperowani miłośnicy CoD?

Teraz pytanie - czy złodzieje to zwykli fani, którzy nie mogli doczekac się gry, czy też zawodowi złodzieje, którzy z gotówki i klejnotów przerzucili się na gry? Jeżeli jednak to drugie jest prawdą, oznacza to, że seria Call of Duty ma już dzisiaj tak dużą wartość, że nie opłaca się się już kraść gotówki czy klejnotów. A jakie jest Wasze zdanie? Dlaczego seria Call of Duty jest takim przedmiotem pożądania?