Call of Duty: Warzone - 15 milionów graczy w cztery dni!

Activision Blizzard ma ogromne powody do zadowolenia. Najnowsza odsłona popularnej serii cieszy się rekordowym zainteresowaniem.

Call of Duty: Warzone to gra z gatunku battle royale. Jak podaje producent, w ciągu zaledwie czterech dni swoje siły na polu walki przetestowało ponad 15 milionów osób z całego świata. Z pewnością jednym z kluczowych elementów tego sukcesu jest fakt, że tytuł ten został udostępniony za darmo, a cały czas na serwerach siedzą tysiące osób, dzięki czemu łatwo znaleźć chętnych do wspólnej zabawy. Activision Blizzard z pewnością zdawało sobie sprawę, że darmowy Call of Duty przyciągnie rzeszę graczy - i nie pomyliło się w swoich założeniach. A że premiera zbiegła się z okresem spowodowanej koronawirusem kwarantanny, to tylko zwiększyło liczbę chętnych do przetestowania tego tytułu w praktyce.

Każdy tytuł z s serii Call of Duty sprzedaje się doskonale, a sukces produkcji takich, jak Fortnite czy Apex Legends pokazał, że gracze kochają battle royale. Połączenie tego gatunku z CoD-em nie mogło po prostu skończyć się inaczej. W tej chwili Fortnite ma bazę 250 milionów aktywnych graczy, zaś Apex Legends - około 80 milionów. Ich wydawcy (odpowiednio: Epic Games i Respawn) czerpią kolosalne profity z transakcji w grze, odblokowujących nowe przedmioty, bonusy czy dodatkowe opcje personalizacji awatara. Czy jesteśmy zatem świadkiem narodzin nowego, potężnego gracza w segmencie battle royale? Prawdopodobnie.

Zobacz również:

  • Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone - 3 sezon. Co nowego?
  • Call of Duty Warzone 2 - wymagania, cena, ile zajmuje. Co wiemy o grze?

Jeśli preferujesz jednak inny rodzaj zabawy, warto spróbować Call of Duty: Modern Warfare

Źródło: PcMag


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: