Call of Duty Warzone 2 - kiedy premiera, wymagania, trailer. Co wiemy o grze?

Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat gry Call of Duty Warzone 2.

Call of Duty Warzone 2 (fot. Infinity Ward)

Call of Duty Warzone to jedna z najpopularniejszych gier, jeśli mówimy o strzelankach, a szczególnie tych spod znaku battle royal. Infinity Ward stworzyło świetny tytuł, który już wkrótce doczeka się kontynuacji. W jednym miejscu zbieramy najważniejsze informacje na temat gry.

Call of Duty Warzone 2 - data premiery i platformy

Call of Duty Warzone 2 zadebiutuje na rynku 16 listopada tego roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5.

Zobacz również:

Call of Duty Warzone 2 - cena

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Call of Duty Warzone 2 będzie dostępne całkowicie za darmo. Co więcej, bardzo możliwe, że gra do działania nie będzie wymagała członkostwa PS Plus oraz Xbox Live Gold na konsolach. W grze oczywiście będą płatne dodatki dla chętnych w postaci battle passa.

Call of Duty Warzone 2 - mapa

W Call of Duty Warzone 2 czeka nas całkowicie nowa mapa. Nie trafimy już do Verdańska czy Caldery, ale do Al Mazrah. Są to pustynne tereny, na których znajdziemy różnorodne zabudowania, w tym kilka mniejszych i większych miast. Łącznie czeka na nas 18 wewnętrznych lokacji. Przez całą długość mapy płynie także rzeka. Zgodnie z zapowiedziami twórców, jest to największa mapa battle royal stworzona kiedykolwiek przez Infinity Ward.

warzone_2

Call of Duty Warzone 2 (fot. Infinity Ward)

Call of Duty Warzone 2 - rozgrywka

Ciężko w tej chwili stwierdzić, czy w przypadku rozgrywki w Call of Duty Warzone 2 można mówić o rewolucji, jednak szykuje się bardzo duży rozwój w porównaniu do pierwszej części. Twórcy dodali kilka mechanik, które mogą sprawić, że kilkuset godzinny trening w Warzone nie do końca przeniesie się do nowej rozgrywki. Teraz już nie tylko mapę będziemy przemierzać pieszo, w pojazdach czy helikopterach i samolotach. Twórcy dodali możliwość pływania i walki pod wodą. Co ważne, balistyka będzie się różniła w zależności od tego, na jakiej głębokości się znajdziemy. Będziemy mogli także m.in. czepiać się murków, co też wpłynie mocno na rozgrywkę, a szczególnie na ataki z zaskoczenia.

warzone_2

Call of Duty Warzone 2 (fot. Infinity Ward)

Call of Duty Warzone 2 - tryb trzecioosobowy

Call of Duty Warzone jest jedną z najlepszych gier FPS i jest to niezaprzeczalny fakt. Twórcy postanowili jednak pójść krok dalej i w 2 części wprowadzona zostanie możliwość gry z kamerą umieszczoną za plecami bohatera. Oczywiście nie miałoby to sensu, aby mieszać oba tryby, dlatego też ten wariant będzie zaopatrzony w osobny matchmaking.

Call of Duty Warzone 2 - pojazdy

W Call of Duty Warzone 2 nie mogłoby zabraknąć pojazdów. Twórcy wprowadzą do gry kilkanaście ich nowych rodzajów. Co więcej, fizyka prowadzenia będzie się zmieniała w zależności od stanu naszego środka transportu. Tak też przeciwnicy będą mogli przestrzelić nam opony co wpłynie na model i komfort jazdy. Inaczej będą działały także materiały wybuchowe. Zniszczenia będą zależeć np. od masy pojazdu. Co ciekawe, samochody, czołgi czy pojazdy opancerzone będą miały ograniczoną ilość paliwa. Będziemy mogli je uzupełniać na stacjach benzynowych. Tutaj też naprawimy zniszczone opony.

warzone_2

Call of Duty Warzone 2 (fot. Infinity Ward)

Call of Duty Warzone 2 - Gułag

Prawdziwych zmian w Warzone 2 doczeka się Gułag. Ponownie, kiedy zginiemy we wczesnej fazie gry, trafimy do miejsca, w którym będziemy mogli zmyć gorycz porażki i dowieść, że zasługujemy na powrót. Tym razem jednak będziemy walczyć w drużynach 2 na 2 z losowym sojusznikiem. Czat zbliżeniowy pozwoli nam się komunikować, aby ustalić odpowiednią taktykę. Co więcej, na wielopoziomowej arenie znajdą się także boty. Dostaniemy też możliwość wydostania się bez pokonania przeciwników. Wystarczy, że zabijemy strażnika i odbierzemy klucz do wyjścia.

warzone_2

Call of Duty Warzone 2 (fot. Infinity Ward)

DMZ - co to jest?

DMZ to całkowicie nowy tryb, który w Warzone 2 będzie dostępny za darmo. Mimo tego, że będzie się mocno różnił od battle royal, to rozgrywka toczyć się będzie na całej mapie. Kluczową rolę w tym trybie odegrają przeciwnicy sterowani przez sztuczną inteligencję. Tylko od nas będzie zależało, w jakim stylu rozegramy dany mecz. Możemy polować na wrogich żołnierzy lub zająć się eksploracją terenów.

Jack O’Hara, Game Director Call of Duty Warzone 2 powiedział:

[DMS - dop. red.] Rozgrywa się na całej mapie, a SI zajmuje duże fragmenty mapy i są to śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy, którzy budzą szacunek. Musisz na nich uważać. Patrolują obszary, zajmują Twierdze i będą się wzmacniać w oparciu o działania gracza. Możesz działać głośno lub po cichu. Możesz polować na innych graczy lub całkowicie ich unikać. Możesz też po prostu zdecydować „Hej, zbadam sekrety Al Mazrah i zobaczę, co tam jest".

Call of Duty Warzone 2 - krąg burzy

Dużych zmian w Warzone 2 doczeka się także krąg burzy. W pierwszej części, bezpieczny obszar zmniejszał się stopniowo tak samo dla wszystkich graczy. Teraz jednak w początkowych fazach gry będzie się mogło pojawiać nawet do 4 bezpiecznych stref, dzięki czemu będziemy mogli toczyć mikrobitwy. Dopiero w dalszej części rozgrywki dostępna będzie jedna, wspólna bezpieczna strefa.

warzone_2

Call of Duty Warzone 2 (fot. Infinity Ward)

Call of Duty Warzone 2 - Buy Station

W Call of Duty Warzone 2 powróci Buy Station. Będziemy mogli wydawać tutaj zdobyte podczas rozgrywki pieniądze na broń oraz ulepszenia. To jednak nie wszystko, ponieważ stacje pozwalają nam na zakup sprzętu taktycznego, takiego jak np. maski gazowe, ale także sprzedawać niepotrzebne łupy zdobyte w trakcie walki.

Call of Duty Warzone 2 - wymagania sprzętowe

Minimalne

  • System - Windows 10 64-bit
  • Procesor - Intel Core i5-3570 / AMD Ryzen 5 1600X
  • RAM - 8 GB
  • Karta graficzna - Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon RX 470
  • Miejsce na dysku - 25 GB

Rekomendowane

  • System - Windows 10 64-bit
  • Procesor - Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 7 1800X
  • RAM - 16 GB
  • Karta graficzna - Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580
  • Miejsce na dysku - 25 GB

Zobacz także: Assassin's Creed Infinity - Ubisoft rozwiewa marzenia i ucina domysły. Kiedy premiera i czym będzie Infinity?