Call of Duty bez toksycznych graczy. Activision rozdaje bany

Activision nie odpuszcza graczom, których toksyczne zachowanie odbija się na innych użytkownikach, i bez mrugnięcia okiem blokuje takie konta.

Według najnowszych informacji, Activision zbanowało w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 350 000 kont ze względu na rasistowskie i toksyczne zachowania względem innych graczy. Konkretnie chodzi o gry Call of Duty Warzone, Modern Warfare, Black Ops: Cold War oraz Call of Duty: Mobile.

Blokady kont następują po zgłaszaniu przez innych graczy nieodpowiednich zachowań. Jest to jednak dopiero początek drogi. Przedstawiciel Activision napisał:

Chcemy nadal ulepszać możliwości zgłaszania graczy i moderację, a także zajmować się czatem głosowym, aby pomóc w zwalczaniu toksyczności.

I dalej:

Zależy nam na zapewnieniu wszystkim naszym graczom przyjemnej rozgrywki. W naszych grach ani w naszym społeczeństwie nie ma miejsca na toksyczne zachowania, nawoływanie do nienawiści lub jakiekolwiek nękanie.

Tego typu zachowania są bardzo widoczne i problematyczne szczególnie w przypadku gier sieciowych, gdzie online spotykają się przedstawiciele różnych kultur i narodów. Activision stara się temu przeciwdziałać i widać, że ich praca przynosi zamierzony efekt.