Call of Duty - wersja przenośna ukaże się na jesieni

O tym, że seria Call of Duty zmierza na przenośną konsolę PlayStation Vita wiemy nie od dziś, aczkolwiek poza oficjalną zapowiedzią, w temacie najzwyczajniej w świecie nic się nie działo. Zasłonę milczenia przerwał dopiero szef marketingu Sony, wskazując na jesienną premierę niniejszego projektu.

Guy Longworth w wywiadzie udzielonym dla portalu GameTrailers wyjawił, że jego nastoletni synowie, jako zagorzali fani gier z gatunku FPS, nie mogą doczekać się już premiery Call of Duty, która odbędzie się na jesieni bieżącego roku.

Oczywiście mówiąc o jesieni, mam na myśli odsłonę Call of Duty zmierzającą na PlayStation Vita. - precyzuje Longworth. Sądzimy, że gra zrewolucjonizuje podejście do gier na tę platformę. - dodaje.

Istnieje szansa, że premiera Call of Duty na "kieszonsolkę" Sony odbędzie się jeszcze przed wydaniem tegorocznej iteracji serii na konsole stacjonarne w listopadzie (bardzo prawdopodobne, iż będzie to Black Ops 2). Nadal nie wiemy czy przenośny CoD będzie konwersją którejś z wydanych dotychczas części, czy też całkowicie nową pozycją. Dyskusję na ten temat pozostawiam jednak Wam.