Callback dla Linuxa

Internetia udostępniła możliwość skorzystania z dostępu do Internetu w systemie callback także posiadaczom komputerów z systemem Linux.

Netia niedawno udostępniła usługi tańszego dostępu do Internetu mieszkańcom kilkunastu regionów. Oferta była dostępna zarówno dla korzystających z usług Netii, jak i innych operatorów. W tym drugim przypadku korzystanie z dostępu wymagało zastosowania usługi callback.

Z możliwości korzystania z dostępu do Internetu poprzez callback mogli dotychczas korzystać jedynie użytkownicy mający komputery z systemami operacyjnymi Windows. Od wczoraj jednak nawiązanie połączenia przez callback mają również użytkownicy platformy Linux.

Do skonfigurowania usługi callback użytkownicy mogą wykorzystać dostępny w serwisie Internetii skrypt dla systemu Linux (inetia-callback-config.sh) lub skonfigurować system samodzielnie, kierując się wskazówkami zamieszczonymi na internetowej witrynie operatora. Wszystkie serwery Internetii obsługują prędkość 56 Kb/s w standardzie V90 lub 64 Kb/s dla połączeń przez sieć ISDN.


Zobacz również